Пирин успя да достигне до сладка и заслужена победа в Пловдив, след като записа успех над Ботев с 1:0. Попадението бе дело на Димитър Благов. Резултатът за "орлетата" можеше да е по-голям, но грешка на главния съдия на мача - Никола Попов лиши тима на Милен Радуканов от сигурен гол.

Снимка 304328

ТОПСПОРТ проследи случващото се в Пловдив на живо:

Ботев (Пд) - Пирин

Ще запишат ли и силен старт на сезона "канарчетата" след доброто представяне в Лига Европа?

Цяло чудо е, че през първите 45 минути Ботев успя да опази мрежата си "суха". По-опасният отбор на терена определено бе този на Пирин. "Орлетата" създаваха атака след атака, докато "канарчетата" записаха първи точен удар във вратата на Макенджиев едва през 34-ата минута.

Станислав Костов откри головите възможности за Пирин още в 8-ата минута. Футболистът обаче си поведе прекалено силно топката и пасът му към връхлитащия негов съотборник в наказателното поле, се оказа много слаб и неточен. Само 60 секунди по-късно, отново Костов притесни Чворович, но стражът спаси. При добавката Дани Младенов дори не успя да нацели очертанията на вратата, а бе на по-малко от метър от нея.

В 20-ата минута Омар Косоко остана сам срещу вратаря на "орлетата", но освен че изобщо не уцели очертанията на вратата, бе и в положение на засада.

Малко след това, Александър Башлиев се отчете с фрапантен пропуск. След заучено изпълнение на свободен удар, топката попадна в краката на футболиста на Пирин, но той не успя да си я поеме по най-добрия начин и тя премина встрани от вратата. 120 секунди по-късно, Тодор Неделев се присъедини към класацията на пропускащите. Атакуващият халф на Ботев отправи силен шут към вратата, но топката не нацели очертанията ѝ.

Снимка 304329

В 34-ата минута Ботев записа първия си точен удар към вратата, пазена от Макенджиев. Защитата на Пирин се пропука и Алваро се оказа на страхотна стрелкова позиция и без да се замисли изпрати топката със силен удар, но стражът реагира мигновенно и изби в корнер.

В 44-ата минута Благой Макенджиев за малко не превърна свободния удар на Ботев в автогол, след като допусна грешката да излезе прекалено рано и не успя да улови топката във въздуха. Въпреки това, той успя да предотврати топката да влезе в мрежата му.

Второто полувреме започна с по-бавно темпо. Най-интересната ситуация през първите 10 минути бе опитът на Тодор Неделев да направи нещо впечатляващо. Халфът стреля от 40 метра, но ударът му бе блокиран от футболист на Пирин. Въпреки това хрумването му бе доста добро, тъй като играчите на "орлетата" бяха изтеглили защитата си доста по-напред.

Въпреки тежките атмосферни условия, на които станахме свидетели, двата отбора играха доста атрактивен футбол с неспирни, но не толкова обещаващи, атаки и пред двете врати, като "канарчетата" увеличиха притежанието на топката сравнение с първата част на срещата. В Пловдив се изсипа силен дъжд, но това не оказа негативно влияние на играта.

В 66-ата минута Алваро извърши нарушение срещу Станислав Костов, който се строполи на земята в наказателното поле на Ботев. Главният съдия на срещата - Никола Попов не реагира, докато щаба на "орлетата" поиска да бъде отсъдена дузпа. Милен Радуканов дори нахлу на терена, заради което бе изгонен и се наложи да догледа мача от трибуните.

В 79-ата минута логичното най-накрая се случи. Димитър Благов откри резултата в Пловдив в полза на Пирин, след като бе изпуснат от защитата на Ботев и не се поколеба да отправи удар от границата на наказателното поле, като остави Чворович безпомощен.

До края на двубоя "канарчетата" опитаха да се противопоставят на своя съперник и да достигнат до изравнително попадение, но селекцията на Киров не съумя да измисли нищо интересно пред вратата на Макенджиев и Пирин заслужено си тръгва от Пловдив с 3 точки на старта на сезона в Първа лига.