Пирин и Верея не се победиха в първия полуфинален мач от плейофите на Първа лига за участие в Лига Европа през следващия сезон, след като завършиха 1:1, но на стадиона в Благоевград драма не липсваше. На два червени картона, съдийски грешки, бой и разправии и то само в последните 10 минути, станаха свидетели зрителите на стадион "Христо Ботев".

ТОПСПОРТ проследи развоя на мача по минути:

Пирин - Верея (Развой на срещата по минути)

Двата отбора се изправят в първи полуфинал по пътя към Европа

Срещата започна със силни минути за тима на гостите от Стара Загора. След изпълнение на ълов удар бе притеснен Макенджиев, но вратарят излезе и улови без проблем.

В 6-ата минута дойде първата опасна атака на сметката на Верея! Еуженио стреля без да се замисли, а топката мина между краката на Макенджиев. След добавката, ударът на Андонов премина много встрани от вратата. Две минути по-късно, настъпи и объркване в отбраната на "лъвовете". Зафиров сгреши и Пламен Колев трябваше да се намеси и да изчисти топката.

Последва и фрапантна грешка и в защитата на Пирин... Футболист на Верея бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се разпише. В 12-ата минута Еуженио отново пробва късмета си, този път с мощен изстрел към вратата, но Макенджиев бе безупречен. Минута по-късно имаше поредна грешка на Зафиров! За негов късмет, футболистите на Пирин не успяха да се възползват по най-добрия начин и си спечелиха единствено ъглов удар.

Станислав Костов пък остана очи в очи с Колев, но стреля право в ръцете на вратаря и по никакъв начин не успя да го затрудни.

В 27-ата минута Колев направи уникално спасяване! Страхотна атака на тима на Пирин. Кощрна свали топката за Дани Младенов, който с пета намери връхлитащия Станислав Костов. Той опита директен обстрел от близка дистанция, но вратарят на Верея успя да избие топката с крак.

В 39-ата минута Дани Младенов получи жълт картон, след като неволно, при атаката на Пирин, настъпа ръката на Колев, който бе излязъл да улови топката. След нарушението, вратарят получи медицинска помощ и продължи участието си в мача безпроблемно.

Верея започна и втората част с натиск още от първата секунда. Еуженио щеше да открие резултата с гол от съблекалята, след като опита да прехвърли Макенджиев, но освен него, топката прескочи и вратата. Това бе и една от най-добрите атаки на гостите през второто полувреме.

Двата отбора записаха доста слаби минути до към 70-ата, когато случващото се на терена най-накрая се посъживи. Старокин опита да притесни вратаря на гостите, след като стреля към вратата. Въпреки че ударът му не беше много силен, Колев изпусна топката, която попадна в краката на връхлитащия Иван Цветков. Той не успя да се възползва от създалото се объркване и стражът успя да улови.

Феновете на домакините се проявиха в доста лоша светлина, след като не само бурно освиркаха тъмнокожия футболист на Верея - Инкоом, но и хвърлиха бутилка с вода по него. За щастие, тя не го уцели.

В 79-ата минута Иван Цветков хвърли в екстаз феновете на "Христо Ботев" след невероятно изпълнение от свободен удар! 1:0 за Пирин!

В 81-ата минута Аймен Суда извърши нарушение срещу Еужение, след като играта вече бе спряна, което предизвика истинско меле на стадиона! Футболистите на двата отбора се сбиха, а Милен Радуканов нахлу на терена, за да ги разтървава. След него и Томаш опита да успокои страстите!

Заслужено Суда получи директен червен картон, докато Еуженио за малко да се размине само с жълт, въпреки че дейно участва в боя. Той не бе доволен от това, че е маркиран в жълто и заради протестите си също бе изгонен от главния съдия на срещата.

Въпреки всичко случило се, реферът даде само 3 минути добавено време, но то бе достатъчно за Верея да изравни! Иван Бандаловски се превърна в истински герой след като върна равенството в мача и остави интригата за втория двубой, който ще е в Стара Загора.