Пирин (Гоце Делчев) постигна гръмка победа над Любимец в мач от 18-ия кръг на „А" група. Неврокопчани се наложиха у дома с 5:2, след като изоставаха с 0:1.

Възпитаниците на Костадин Ангелов успяха да направят пълен обрат до края на първата част, малко след началото на второто полувреме, Любимец изравни, но домакините успяха да нанижат три гола.

Срещата започна шокиращо за домакините. В 27-ата секунда след центриране и рикошет топката стигна до Вълчанов, който от 7-8 метра реализира за 1:0. Пирин успя да изравни в 35-ата минута след като Петър Лазаров центрира, а Веско Марчев засече топката с глава и направи 1:1. Минута преди края на полувремето, Любомир Гуцев игра с глава, топката се отклони в гредата, а след това влезе в мрежата за 2:1.

През втората част домакините наложиха тотално преса. В 67-ата минута „дините" успяха да изненадат неврокопчани с нов гол на Иван Вълчанов, който засече с глава от корнер.

Седем минути по-късно домакините успяха да поведат отново. Марчев стреля от границите на наказателното поле за 3:2. Две минути по-късно се стигна до извеждащо подаване към Лазаров, който се отскубна сам срещу вратаря и с много силен удар по земя вкара за 4:2.

Крайният резултат бе оформен от Хазуров в 82-ата минута.

След този мач Пирин е на последното място с 9 точки, Любимец пък е 11-ти със 17 точки.