Пирин (Гоце Делчев) и Етър направиха зрелищно реми в мач от 19-ия кръг на „А" група. Двубоят в Гоце Делчев завърши 2:2 след обрати. „Виолетовите" първи поведоха в мача, но след това неврокопчани направиха пълен обрат.

В самия край на двубоя обаче главният съдия Таско Тасков призна много съмнителен гол на Етър за 2:2.

Срещата започна равностойно. В 20-ата минута гостите смълчаха препълнените трибуни на „Градския стадион" в Гоце Делчев като вкараха попадение. Негов автор стана Ришолт, който засече топката от корнер.

Пет минути по-късно неврокопчани можеха да изравнят. Алба открадна топка и стреля, а ударът му мина на сантиметри от гредата.

През втората част домакините бяха по-активните на терена. В 52-ата минута Хазуров засече отбита топка от вратаря и с плътен удар изравни. 11 минути по-късно Пирин нанесе нов удар. Дреновички центрира към Алба, който с глава реализира за 2:1.

Срещата вече беше в продължението, когато гостите помрачиха развихрилия се празник по трибуните на стадиона в Гоче Делчев. Карлсон отбеляза във вратата на неврокопчани, но при паса към него, пуснат от фей останаха сериозни съмнения за засада. Това предизвика и гнева на футболистите на Пирин, които поискаха сметка от главния съдия Таско Тасков, но това не им помогна.

След този мач Пирин заема 9-ото място в класирането. Етър пък е в опасната зона  с изпадащите отбори, заемайки 15-ата позиция.