За първи път от почти 13 години, един от двата гранда на българския футбол стигна до пълен обрат във Вечното дерби.

Левски победи ЦСКА с 2:1 на националния стадион вчера. Арсенио Нунеш даде ранен аванс на "червените", но Роман Прохазка от дузпа в 71-ата минута и Давид Яблонски в 78-ата донесоха "синия" успех.

За последно имаше обрат в резултата на 24 април 2004 година, когато ЦСКА поведе с 1:0 след гол на Христо Янев в 65-ата минута. За пет минути в края на мача Омониго Темиле (85) и Георги Чиликов (90) донесоха победата на Левски с 2:1, припомня "Тема: Спорт".

След 4 години Левски и Николай Митов отново подчиниха ЦСКА - 2:1!

Драма до самия край на националния стадион

Преди това обрат имаше на 6 март 1999 година. ЦСКА загуби от Левски с 2:3. "Червените" поведоха с гол на Милен Петков, но Гонзо обърна развоя на мача с два гола.

Александър Александров покачи на 3:1, а крайното 2:3 оформи Асен Букарев.

Левски постига 11-ти обрат в резултата, след като съперникът е повел. За първи път в тези случаи обаче всички голове са дело на чужденци.