Лудогорец и Черноморец изиграха много напрегнат, но не много интресен двубой помежду си. Дербито на 13-ия кръг в "А" група завърши наравно 0:0 на стадиона в квартал "Лазур". Мачът приличаше по-скоро на гросмайсторска битка, като във втори пореден двубой Димитър Димитров - Херо успя да измъкне нулево реми от кандидат за титлата.

Срещата бе изгледана от селекционера на националния тим Любослав Пенев. Пред неговия поглед обаче двата тима не сътвориха нищо съществено в предни позиции, за сметка на много добрата си игра в дефанзивен план.

Все пак, след нулевото реми, Лудогорец успя да настигне на първата позиция в "А" група ЦСКА. Двата тима ще премерят сили в последния кръг на родната "А" група за този полусезон.

В първите минути ситуациите пред двете врати бяха съвсем малко. Чак в 15-ата минута дойде първата реална голова възможност. Мирослав Иванов елегантно преодоля Николов, чуквайки топката между краката му. След това Шуменския Деко се озова сам срещу Стоян Колев и стреля силно от малък ъгъл. Стражът отби, а при добавката Иванов стреля в аут.

Минута по-късно гостите поискаха и дузпа, но такава не последва от свирката на Стефан Спасов. Атаките продължиха да бъдат твърде малко. Асис пробва на два пъти да застраши вратата на гостите, но безуспешно. Марселиньо пък бе най-активен за разградчани.

Второто полувреме започна с добра атака на Лудогорец, при която обаче Мирослав Иванов не успя да стори нищо кой знае колко опасно.

Така продължи двубоят и нататък - без кой знае какви голови възможности. Влизането на Иван Стоянов донякъде поизостри играта на гостите от Лудогорец, но въпреки това до попадение не се стигна.

За сметка на това, жълтите картони валяха един след друг и поне половината от играчите на и двата отбора бяха официално предупредени.

В крайна сметка обаче, двата тима поделиха точките в студената бургаска вечер.