Берое постигна изключително важна победа. Заралии постигнаха трета поредна победа след серията неудачи от началото на сезона над Славия. Загубата с 0:1 за "белите" пък прекъсна серията им от 5 поредни победи, която футболистите на Мартин Кушев натрупаха.

Двубоят под Аязмото тази вечер откри 11-ия кръг в "А" група. Той обаче бе изключително важен и знаков за феновете в Стара Загора по една причина - след дълго прекъсване стадионът в града най-после има осветление и то бе открито именно на двубоя с "белите" тази вечер.

Двубоят като цяло бе изпълнен с много единоборства и битка и малко положения и чисто футболни достойнства. В началните минути единствените по-интересни ситуации създаде Пепи Димитров в 13-ата и 18-ата минута. И в двата случая крилото проби отлично и пробва удари, но Кунчев бе на мястото си.

Славия в тези минути не отговори с нищо кой знае колко опасно. Закономерно и голът падна в полза на Берое в 31-ата минута. От дълбочина бе намерен изключително активният Петър Димитров, който стреля, Кунчев се справи първоначално, но при добавката Емил Ангелов бе безпощаден - 1:0.

До края на първата част домакините изпуснаха още една ситуация чрез силен удар на Слави Жеков, който мина встрани от вратата.

През второто полувреме играта още повече се накъса, от което пострада и качеството й. Славия все пак се опита да бъде по-активния тим, но момчетата на Мартин Кушев трудно стигаха до голови ситуации. Божов имаше претенции за дузпа минута преди края, но такава не последва.

Домакините пък имаха още 1-2 нелоши шанса да удвоят резултата, но последваха пропуски.

В края на мача шоуто стана пълно, след като привърженик на Берое нахлу на терена, но бързо бе изведен от стюардите и полицията.