Нефтохимик разгроми Локомотив (ГО) с 4:1 и избяга от Славия. "Шейховете" играха много вдъхновено в защита на своя треньор Христо Янев и ще се изправят срещу Монтана в баражите за оцеляване в групата на майсторите. "Железничарите" играха навито, но нямаха идея какво да правят в атака. Въпреки нехарактерно хубавия мач за втората осмица и двамата треньори намекнаха, че ще може да напуснат отборите си.

НА ЖИВО Нефтохимик - Локомотив (ГО): "Шейховете"постигнаха убедителна победа

Решителен мач за двата отбора

Домакините започнаха вихрено и още при първата атака можеха да открия резултата. Иван Вълчанов непокрит близо до точката за изпълнение на дузпа стреля близо до гредата.

Възпитаниците на Александър Димитров отговориха със здрава игра. Съдията Станислав Тодоров трябваше да покаже няколко картона за да укроти страстите.

"Шейховете" изглеждаха по-опасни. Атаките им минаваха основно отдясно и защитата на "железничарите" се огъваше. За гостите най-опасен беше Кифуети.

Превъзходството на Нефтохимик се материализира в 36-та минута. Иван Вълчанов вкара страхотен гол с удар от воле малко извън наказателното поле. Петър Денчев се хвърли, но нямаше никакъв шанс да предотврати попадението.

Христо Янев беше инструктирал играчите си да тръгнат атака след почивката. Те веднага имаха положение, в което можеше да бъде отсъдена дузпа. В 48-та минута Галин Иванов удвои с удар отблизо.

Горнооряхвци не се предадоха и мачът стана двуостър. В 61-та минута Георги Хашев игра с ръка в полето на Нефтохимик. Капитанът Атанас Фиданин беше безпощаден и върна интригата.

Гостите тръгнаха напред и бяха хванати на контра. Владислав Романов увеличи с хубав удар по земя и прекърши "железничарския" устрем.

В добавеното време падна и четвърто попадение във вратата на Денчев. Галин Иванов подаде по земя отляво и Романов и Кавдански засякоха топката във вратата на гостите.

Резултатът обезмисли мачовете през следващата седмица. В баражите Нефтохимик ще играе с Монтана, а Локомотив (ГО) със Славия.

Притеснително е, че и двамата треньори искат да напускат отборите си.