Отборът на Славия надделя без никакви проблеми над единайсеторката на пловдивския Локомотив, в първа и за двата тима среща от плейофната фаза на футболния шампионат на страната.

"Белите" се наложиха с категоричното 3:0, с попадения на Атанасов и Василев, разписал се на два пъти.

"Белите" "живнаха" леко напоследък, с успеха си с категоричното 5:1 над Хасково, постигнат в последния мач преди разделянето на първенството, но наставникът им Иван Колев сподели, че има още много какво да се желае от състезателите му, за да финишират те сезона на по-прилична от сегашната си 9-ата позиция в общото класиране.

Гостуващият отбор пък се закани да разочарова сериозно днешния си домакин, преди началото, като пловдивчани заявиха, че ще опитат да вдигнат нивото си в оставащите срещи до края на сезона. Локомотив бе само с 3 пункта зад "белите" в подреждането, но всичките им амбиции се изпариха доста бързо днес.

Още в 5-ата минута пловдивчани трябваше да извършват принудителна смяна, като на мястото на контузения Филипов се появи Илиев. Това не повлия негативно на Локо, като дори отборът можеше да бъде приет за по-активен в началните няколко минути.

След 35 минути игра обаче домакините бяха тези, които излязоха напред в резултата. При разбъркване в полето на Господинов, Василев не успя да се разпише, но при добавката към неговия опит за изстрел, Атанасов откри резултата, за радост на "белите" фенове.

Малко преди почивката, а и няколко минути след подновяването на играта, Фонсека се отчете с по една греда на своя сметка, но така и не успяваше да прати кълбото зад голлинията.

Това бе направено по безупречен начин от Василев - на два пъти и то само в рамките на 3 минути!

Първо, в 51-ата минута нападателят на домакините получи добър пас, напредна, преодоля Молдованов и покачи на 2:0, а още в следващата атака на Славия отново Василев бе в центъра на събитията, разписвайки се за оказалото се и крайно 3:0.

Така столичани затвърдиха третата си позиция във втората половина на класирането, оставяйки днешния си опонент на 6 точки разлика.