Отборът на Нефтохимик победи състава на Берое, в среща от програмата на четвъртия кръг на Първа професионална лига.

На стадион "Лазур" домакините се наложиха с минималното, но оказало се достатъчно 1:0.

Гола в тяхна полза реализира Манев, разписал се през второто полувреме.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Нефтохимик - Берое

Ще запази ли Ненов поста си?

Новакът в елита започна слабо сезона и това разклати стола на наставника Димчо Ненов.

След ремито на старта срещу Локомотив (Горна Оряховица) (0:0), "шейховете" паднаха у дома от Дунав Русе (1:2) и бяха разбити с 1:5 от ЦСКА на "Армията" в последния кръг.

Това не се хареса на ръководството на клуба, което вече се оглежда за нов треньор. Ако днес отборът не бе показал по-добра игра, Ненов можеше да се прости с поста си.

В състава на бургазлии имаше доста промени, в сравнение с тежката загуба от ЦСКА. Една от тях се дължеше на тежката контузия в коляното, която получи офанзивният играч на Нефтохимик Атанас Чипилов.

Халфът пострада в единоборство по време на тренировка, премина ядрено-магнитен резонанс, който потвърди, че травмата ще го извади поне за три седмици от игра и днес той не се появи на терена.

Това не се отрази съществено на домакините, които определено бяха по-активният, а защо не и по-добрият тим на терена през по-голямата част от времето.

Само в рамките на първите 15-ина минути Нафтата вече можеше да води с 2:0, ако не бяха сериозните пропуски на нападателите на бургазлии.

За съжаление на феновете, това бяха и всички интересни положения пред двете врати за откриващите 45 минути.

Още преди да е изтекъл час игра обаче, домакините узакониха превъзходството си с попадение, което се оказа и победно.

В прегръдките на съотборниците си беше влезлият като резерва Манев, който не пропусна да даде предимство на своя отбор.

Колкото и това да не се нравеше на правещия смени през 10-ина минути Александър Димитров, Берое не беше на очакваното ниво и загуби важни три точки.

Настроението в лагера на Нефтохимик със сигурност е различно, като това беше първият успех на тима в шампионата, благодарение на който бургазлии вече разполагат с актив от 4 точки.