Косоко е повален в наказателното поле. Дузпа няма.

ГОЛ на Домовчийски! Обратът е факт! 2:1!

Далечен изстрел на Димитров. Гол не пада.

Абуд и Сердеров не спират да тормозят отбраната на Ботев.

57′

Пас с пета на Сердеров в наказателното поле. Удар не последва.

52′

Комбинациите между състезателите от двата тима се осъществяват основно в средата на терена. Положения пред двете врати през това второ полувреме, до момента, не са налични.

46′

Велков заменя Христов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

42′

Официално предупреждение за Домовчийски.

40′

ГРЕДА за Славия след мощен шут на Йомов! Късмет за Георгиев.

33′

ГОЛ на Сердеров! 1:1 на Националния стадион "Васил Левски"!

30′

Нов рейд на Пауло, който пада в наказателното поле на Славия. Сигнал за нарушение този път няма.

29′

Славия се опитва да се върне в мача, но акциите на тима така и не стигат до наказателното поле на съперника.

22′

ГОЛ на Иван Стоянов! Чудесно изпълнена дузпа от бившия футболист на ЦСКА.

21′

ДУЗПА за Ботев! Кирев се хвърли с двата крака срещу Пауло и той пада на земята!

20′

Марио Кирев спасява с крак, след скоростен пробив и силен завършващ изстрел на Пауло.

15′

Удар на Стенио е спасен от Кирев. Реферът обаче сигнализира за изпълнение на аут.

14′

И Домовчийски опитва късмета си с далечен изстрел, ефектът е същият.

12′

Пореден опит на Димитров да порази целта. Гол няма.

9′

Хичо стреля силно, кълбото излиза в корнер.

5′

Стенио шутира, топката не намира целта.

5′

Димитров стреля, Георгиев спасява.

4′

Корнер за Ботев, след скоростен пробив на състезателите на тима по лявата част от нападението на състава.

2′

Двубоят започна с минута мълчание, в памет на жертвите от самолетната катастрофа в близост до Меделин, Колумбия.

1′

66. Абуд 73. Стоянов
73. Минчев 20. Косоко
7.Борислав Балджийски 45.Наско Милев

Славия и Ботев (Пловдив) се изправят един срещу друг в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Сблъсъкът в столицата стартира в 15:00 часа.

Двата тима са далеч от най-добрата си форма и от дълго време не са се радвали на победа.

Първо в ТОПСПОРТ: Славия продава звездата си в елита на Русия!

Тарханов прибира Сердеров в Урал

"Белите" се намират на незавидното 12-о място и нямат успех в последните си 4 мача. Ботев също изпадна в криза и от средата на октомври спечели само 1 точка - срещу Левски в Коматево.

Днес "жълто-черните" ще се опитат да прекъснат негативната си серия с победа срещу Славия, а гостуването на "Васил Левски" ще е по-специално за Тодор Неделев, който ще запише своя мач №100 с екипа на Ботев.

Славистите победиха във всяко от предишните си три домакинства на пловдивчани, а в тях Ботев не се разписа нито веднъж.

Само в ТОПСПОРТ: Фулъм не се е отказал от Велков

Трансферът все още е на дневен ред

Президентът на "белите" Венцеслав Стефанов заяви, че има пълно доверие на младия наставник Владимир Иванов и изрази надежда, че днес отборът ще заслужи трите точки.

Очаква се в предни позиции за Славия да действа Валери Домовчийски, подпомаган от Николай Димитров, Борислав Балджийски и Сердер Сердеров.

Треньорът на Ботев Николай Киров няма да може да разчита на наказания защитник Радослав Терзиев, а Филипе Бризола все още не е напълно възстановен от контузията си.

"Жълто-черните" се надяват Жоао Пауло отново да започне да бележи и да изравни общия баланс между двата отбора, който към момента е следният: 47 победи за Славия, 24 равенства и 46 успеха за Ботев.