90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев" Зрители: 2467
90′

Край на мача!

Подобаващо сбогуване! Стойчо бетонира Левски на второто място, сълзи в лагера на „сините“ (ВИДЕО)

Специалистът напусна клуба с успех над Пирин с 1:0

89′

Централният бранител -Александър Александров бе изгонен с червен картон след грубо влизане в тялото на Тони Тасев.

86′

В игра за Левски се появява Галин Ташев

82′

След кратко меле, Боян Йоргачевич заковава топката на голлинията.

77′

Нова смяна в лагера на софиянци

73′

УЖАСЯВАЩА ГРЕШКА НА ЙОРГАЧЕВИЧ! В 73-ата минута домакините от Пирин получиха страхотен подарък от вратаря на Левски - Боян Йоргачевич. Сърбинът не се ориентира при едно наглед леко центриране и подари топката на Мартин Тошев. Феновете в Благоевград вече виждаха как юношата на ЦСКА бележи. Сякаш от нищото обаче се появи Роман Прохазка, който успя да изчисти топката в ъглов удар.

73′

64′

Даниел Генов се появява в игра

63′

Мощен изстрел на Мартин Тошев, който бе избит умело от Боян Йоргачевич.

52′

СПОРЕН МОМЕНТ В МАЧА! Главният арбитър Вихрен Манев си навлече гнева на домакините в 52-ата минута. Реферът не отсъди чиста дузпа за Пирин. Веселин Минев закъсня с опитите си да спре Александър Дюлгеров и в крайна сметка закачи левия крак на Александър Дюлгеров. Недоглеждането вбеси старшията Наджи Шенсой, който обсипа съдията с цветущи псувни.

51′

Георги Костадинов получи контузия в глезена и бе заменен принудително от Бурабия.

45′

Играта се подновява

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВ! Секунди преди Вихрен Манев да свири края на първата част, гостите от Левски съумяха да поведат в резултата. Мигел Бедоя изпълни по перфектен начин един пряк свободен удар, който затрудни максимално Краси Костов. Отбитата топка попадна при непокрития Александър Александров, който с глава реализира в опразнената врата. Моментално всички "сини" футболисти се затичаха към треньорската скамейка, където посветиха попадението на своя напускащ наставник Стойчо Стоев. Секунди след това, благият специалист бе ударен с бутика от минерална вода от благоевградски фен.

41′

КРАЕВ! Минути преди края на полувремето, Левски стигна и до първото си чисто голово положение. Мигел Бедоя пусна идеален извеждащ пас към Божидар Краев. Крилото се измъкна от двама бранители на Пирин, но ударът му премина над горната греда на вражеската врата.

38′

Опит за извеждащ пас към Маркиньос, който бе пресечен по умел начин от вратаря Йоргачевич. При въпросната ситуация сърбинът бе ударен в главата, но след кратка лекараска намеса успя да продължи играта.

35′

Изключително безинтересен мач. Двата тима не могат да създадат едно голово положение.

26′

Добра възможност пред централния нападател Венци Христов, който обаче нямаше нужната класа, за да накаже Костов.

16′

Бранителят Сашо Александров от Левски получи жълт картон, който автоматично го спира от участие в следващия мач на "сините".

13′

Кратко меле пред Боян Йоргачевич след едно центриране, което обаче така и не създаде реална голова опасност.

10′
5′
Скандал в Благоевград – феновете на Левски беснеят на стадион „Христо Ботев“ (ВИДЕО)

Полицията е безсилна

1′

17. Илия Карапетров 17. Бабатунде Адениджи

Отборите на Пирин и Левски се изправят един срещу друг в единствения неделен двубой от кръга в „А“ група. Мачът ще бъде от съществено значение и за двата тима. Домакините правят всичко по силите си, за да се спасят от изпадане. „Орлетата“ се нуждаят от точки, благодарение на които да се отдалечат от опасното 9-о място. Вчера директният им конкурент за оцеляване – Монтана изгуби визитата си на Локомотив (Пд) с 0:2.

През този сезон „орлетата“ играят отлично срещу Левски, постигайки победа, равенство и загуба. В Благоевград софиянци имат 13 победи, 8 мача за завършвали наравно, а 7 пъти домакините са излизали победители. Головата разлика е 39:23 за Левски. Една победа на Левски ще превърне двубоя следващата седмица между Монтана и Пирин във фактически финал за избягване на баража с Поморие.

Гостуването се явява и „лебедовата песен“ на Стойчо Стоев с вековниците. Специалистът напусна клуба по взаимно съгласие, като днес ще бъде и последният му работен ден. Стоев заяви, че иска да завърши кариерата си в клуба с успех. Припомняме,че още от понеделник той ще бъде заменен от сърбина Люпко Петрович.

Треньорът прави една промяна в своя тим от мача с Локо (Пд). В центъра на терена се появява Радослав Цонев, който ще замени неубедителния Мехди Бурабия. Надеждите на Пирин са свързани със звездите Мартин Тошев и Тони Тасев, които ще се опитат да вгорчат живота на Йоргачевич.

Главен арбитър на срещата е Вихрен Манев, с помощници Даниел Николов и Йордан Петров. Събитията зад двете врати ще следят Георги Кабаков и Николай Колев. Съдийски наблюдател е Йордан Сталев.