Разбъркване в пеналта на Дунав и попадение за "сините"!

Получават бурни освирквания от феновете на домакините.

66′

Ненов сменя Карагарен.

57′

Пропуск на Адениджи!

Бабатунде остана сам срещу вратаря на съперника (за трети път в срещата), но отново не порази целта!

56′

Тежки сблъсъци по цялата дължина на терена.

Безброй ненужни нарушения във вреда и на двата тима, а защо не и на феновете по трибуните, дошли на стадиона да гледат качествен футбол днес.

53′

Жълт картон и за Аясс.

52′

Жълт картон за Минев.

46′

Огнянов заменя Найденов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме бе с една идея по-добро за тима на домакините. Русенци бяха по-настъпателни и активни на терена, като често стигаха до опасни положения пред Кръстев.

"Синият" вратар трябваше да се намесва на два пъти много решително, още преди да бяха изтекли и 10 игрови минути на терена в Русе.

Стражът на столичани демонстрира класа и загатна за сериозния потенциал, с който разполага, спасявайки изстрели на Карагарен и Аясс.

Бабатунде Адениджи пък бе състезателят на софиянци, който получи най-много възможности да създаде нещо запомнящо се в половината на съперника.

Без изключение обаче, "синият" таран не действаше съсредоточено и определено не се намираше във формата, отиваща за футболист на един от грандовете в българския футбол.

До почивката Костадинов, както и още веднъж Карагарен можеха да открият резултата, но Кръстев продължи с чудесата в пеналта си и не позволи да бъде регистрирана промяна в резултата.

45′

Почивка.

44′

Бурабия центрира...

Пиргов стреля с глава!

Топката минава близо до целта, но не я поразява.

39′

Опасно центриране на Костадинов в наказателното поле на Левски!

Александров предотвратява опасността пред "синята" врата.

36′

Фаул на Пиргов срещу Будинов.

Ненужно нарушение, което изнервя феновете по трибуните.

Футболистът на "сините" е бурно освиркван.

30′

Нов пропуск на Адениджи...

"Има ли място този футболист в настоящия състав на Левски?".

Това се питат част от феновете на "сините", по всяка вероятност...

28′

Огромен пропуск на Тунде Адениджи!

Останал сам срещу вратаря на съперника, нападателят се засуети и пропиля страхотна възможност за "сините"!

22′

Жълт картон за Найденов.

18′

Засада на Костадинов.

Добра ситуация пред вратата на столичани.

17′

Николай Митов прав край страничната линия.

Напрегнат изглежда наставникът на "сините".

15′

Точно 11 000 са запалянковците по трибуните.

Информацията е на телевизията, предаваща пряко срещата.

10′

Нова страхотна намеса на Кръстев!

Този път след изстрел на Аясс.

Натиск на русенци.

9′

Първата сериозна опасност в мача е на сметката на домакините!

Карагарен стреля с глава, но Кръстев спасява!

5′

Броят на зрителите дори надхвърля очакванията - над 10 000 на стадиона в Русе!

Уникална атмосфера!

1′

99.Станислав Иванов

Дунав приема Левски в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадиона в Русе започва в 17:30 часa.

Русенци ще се опитат да постигнат първа победа над "сините" през сезона, след като предните три мача помежду им завършиха с две равенства и успех за столичани.

От отборите от Топ 6, Дунав не е надделявал само над софиянци и Локомотив (Пловдив). При успех на "драконите" днес, те ще направят сериозна крачка за 4-то място в крайното класиране. Това ще е повече от чудесно, като се има предвид, че основната цел на Дунав беше оставане в Първа лига.

Дунав в търсене на първа победа над Левски през този сезон

Мачът е днес от 17:30 часа в Русе

За днешния мач Веселин Великов няма да може да разчита на централния защитник Тейнур Марем.

За Левски в игра се завръщат капитаните Веселин Минев и Роман Прохазка, съответно след контузия и наказание. От жълти картони днес трябва да се пазят Давид Яблонски, Мехди Бурабия, Божидар Краев, Франсис Нар и Бабатунде Адениджи.

Ако някой от тях получи официално предупреждение, ще пропусне дербито с ЦСКА на 28 май.

Колко далеч е Левски от истината?

В последно време на терена "сините" редят разочарование след разочарование

Левски е в серия от две поредни загуби - 1:2 от Локомотив и 1:3 от Лудогорец, и сега ще се опита да приключи серията.

2-то място за "сините" е почти отписано, защото ЦСКА има пет точки аванс, но 3-то е гарантирано - Левски води на Дунав с 10 т. Очаква се на сблъсъка в Русе отново да присъстват около 10 хиляди души.