Литекс сериозно компрометира шансовете си за класиране в Лига Европа. Ловчанлии загубиха с 0:1 гостуването си на Монтана и изпуснаха да увеличат аванса си пред петия Левски, който сега е вече само 1 точка.

Шампионите завършиха мача с осем души, като червени картони видяха Бодуров, Янев и Илия Миланов. Гостите обаче спокойно можеха да получат поне още два-три червени картона, които реферът Георги Кабаков им спести.

Двубоят започна ужасно за Литекс, като отборът на Христо Стоичков остава в числено намален състав още в 12-ата минута. Тогава Бодуров задържа за фланелката откъсващия се сам срещу вратаря Миро Антонов и съдията нямаше друг изход, освен да го изгони.

Секунди преди края на първата част Антонов изпусна страхотен шанс за Монтана, като не успя да улучи опразнената от Пиргов врата от няколко метра разстояние.

Все пак таранът на домакините се реваншира малко след почивката. Тогава той засече с глава центриране на Мечев и откри  - 1:0.

Литекс натисна в опит да изравни, но играчите на Стоичков постепенно се изнервиха до крайност и това си пролича особено в края. Тогава Янев получи втори жълт картон за грубо влизане и също пое преждевременно към душовете. Кабаков пък спести нови червени картони и за Йеленкович и Занев. Върхът на безсилието на ловчанлии бе в 86-ата мин, когато Итуа удари без топка Илиев, но реферът не видя провинението.

В продължението обаче Кабаков не прости на Илия Миланов, който също бе изгонен за глубо влизане с двата крака срещу Тодоров.

МОНТАНА - ЛИТЕКС 1:0 (СТАТИСТИКА)