Монтана се стабилизира в средата на таблицата след убедителна победа с 3:0 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от 8-ия кръг на „А" група. Домакините бяха с класи над своя съперник и напълно заслужиха успеха си. Новаците в елита пък сякаш поразвалиха добрите отношения, които бяха оставили след първите си няколко срещи.

Монтана упражни силен домакински натиск и логично положенията пред Абдиков се заредиха. Пашов тресна гредата още в 5-ата минута, 20 по-късно Митко Воденичаров пропусна да откри, останал сам срещу вратаря.

Халфът на Монтана обаче се поправи в 27-ата ми. Тогава той навлезе на скорост в пеналта и с мощен шут откри.

Малко преди почивката Пашов сервира топката на останалия сам пред опразнената врата Миро Антонов, за който не остана нищо друго, освен да я насочи в мрежата.

В самото начало на втората част Деян Христов оформи крайното 3:0, след като получи пас по конец от автора на първото попадение Воденичаров и матира Абдиков.

До края домакините можеха да направят успеха си още по-убедителен, но Чепилов изпусна сам срещу вратаря.  С трите точки днес монтанци  се укрепиха в средата на таблицата, докато Пирин остава в опасна близост до чертата.

МОНТАНА - ПИРИН (ГД) 3:0 (СТАТИСТИКА)