Отборът на Монтана направи много сериозна крачка в борбата за спасения в елита. В последна среща от междинния 24-ия кръг, момчетата на Атанас Джанбазки се наложиха с 4:2 като гост на Локомотив (Пловдив).

Два гола за победителите вкара капитанът Венци Иванов, а по един добавиха резервите Чепилов и Петров. Точни за "смърфовете" бяха Дембеле и Дани Кики.

Благодарение на успеха Монтана диша далеч по-спокойно в "А" група. Отборът се затвърди на 11-а позиция с актив от 29 точки, на цели 8 от зоната с изпадащите.

Съвсем близо до нея обаче е пловдивският Локомотив, който въпреки силните си двубои през пролетта далеч не е осигурил оставането си в елита.

Ключовият момент на "Лаута" днес бе в края на първото полувреме. При една от малкото си атаки Луис Едуардо бе изведен сам срещу Акалски и в последствие фаулиран от Бенжелюн.

Главният съдия на момента показа бялата точка, а за действията си френският бранител получи директен червен картон. От бялата точка капитанът Венци Иванов не сгреши и откри резултата.

След почивката гостите само в интервал на няколко минути си подпечатаха успеха в мача. Отново Венци Иванов и резервата Чепилов направиха резултата 0:3 само след час игра.

Голмайсторът на Локомотив Гара Дембеле върна надеждите на домакините с гол в 62-ата минута. Момчетата на наджи Шенсой се хвърлиха в атака и бяха наказани от Мирослав Петров, който 12 минути преди края вкара четвърти гол за Минтана.

Крайното 2:4 фиксира Дани Кики в заключителните секунди на срещата.