Миньор показа феърплей и игра за чест и слава срещу борещия се за евровиза Черно море. Варненци няма да запомнят с добро "Стадиона на мира", след като успяха да стигнат само до реми 1:1.

По този начин "моряците" вече са с точка по-малко от пловдивското и софийското Локо и на практика загубиха всякакви шансове за лелеяното четвърто място.

Черно море започна по-добре мача и се хвърли в търсене на гол от самото начало на мача. Гостите обаче не успяха да стигнат до кой знае какви положения пред Чворович. В същото време Томислав Павлов бе изпуснат са срещу Пиргов, но стражът на варненци успя да парира изстрела му.

Черно море успя да поведе в средата на втората част. Капитанов изведе Андреев, който отблизо не сбърка и прати топката в мрежата. Домакините обградиха рефера искайки засада, но попадението остана.

Миньор обаче съумя да изравни в 73-ата минута. След центриране от фаул, Христозов свали топката с глава на Въндев, който опъна мрежата зад Пиргов за 1:1.

До края на двубоя гостите дори отърваха загубата. удар на Въндев мина на сантиметри от вратата, а в последната минута Траянов дори нацели гредата.