Миньор (Перник) победи Светкавица с 3:0 при визитата си на стадион "Димитър Бурков" в Търговище. Домакините прегоряха и логично загубиха от по-опитния боец в "А" група - Миньор.

Срещата, която се изигра пред над 5000 зрители, започна много лошо за домакините. Възпитаниците на Пламен Донев действаха припряно, което логично доведе до много брак в пасовете. Още в 3-ата минута отбраната на Светкавица се пропука, но Бибишков стреля право в ръцете на вратаря Георгиев.

В 15-ата минута прошка нямаше и Даниел Златков с глава откри резултата, след като засече топката след изпълнение на корнер. В 27-ата минута "чуковете" вече водеха с 2:0. Петев загуби топката в центъра на терена, Бибишков я овладя и изведе отлично Фарес Брахими, който нямаше проблеми да вкара кълбото в мрежата на Георгиев. Малко преди паузата Николай Вълев-Гонзо пропусна да върне един гол за Светкавица.

Още на почивката част от привържениците на домакините напуснаха стадиона, разочаровани от плахата игра на своите любимци. Въпреки това Светкавица започна много по-добре и натика перничани в собствената им половина. Два пропуска на Вълев и един на Христов обаче тотално отчаяха "мълниеносците". Така се стигна до 78-ата минута, когато Окечукво намери отлично Василев, който си поведе топката и я прати за трети път в мрежата на Георгиев, с което фиксира и крайното 3:0 за Миньор.