Отборът на Миньор (Перник) постигна втората си победа от началото на сезона в „А" група. В двубой от фаталния 13-и кръг, перничани се наложиха драматично с 2:1 над Монтана. По този начин „чуковете" се отлепиха от дъното и оставиха живи надеждите се за оцеляване в елита.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което голови положения нямаше. След почивката обаче стана интересно. Миньор откри резултата в 65-ата минута чрез Йордан Юруков. Бившият играч на ЦСКА получи топката на границата на наказателното поле и със силен удар по земя не остави шанс на Цветковски - 1:0.

Отговорът на Монтана не закъсня. В 73-ата минута Мирослав Антонов изведе отлично резервата Данчо Тодоров, който останал очи в очи със стража на съперника технично го прехвърли и възстанови статуквото - 1:1.

И когато мачът вървеше към реми, домакините успяха да изкопчат победата буквално в последната минута. Писаров изведе в полето Венци Иванов, който напредна до аутлинията, след което върна към Писаров, който се разписа за крайното 2:1.

МИНЬОР - МОНТАНА 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)