Миньор разби Локомотив (Сф) с класическото 3:0 насред столицата. Перничани направиха страхотно първо полувреме, през което бе оформен и крайният резултат. След почивката играчите на Миньор се върнаха в по-задни позиции, но съкрушените домакини така и не успяха да стигнат дори до почетен гол.

С успеха „жълто-черните" остават на 11-ото място, но вече са с 21 точки, на 5 от зоната на изпадащите. Поражението пък бе второ поредно на „Васил Левски" за Локомотив. През есенния полусезон „червено-черните" не загубиха нито един мач на свой терен.

Двубоят започна повече от добре за Миньор. Милен Василев получи добре подаване, премина през защитник на „железничарите" и със силен шут от малък ъгъл матира Боян Пейков. Локо отвърна с удар в гредата на Дяков, преди  Горан Янкович да удвои в 32-ата мин. Сърбинът направи двойно с Явор Въндев, след което мушна топката под плонжа на локомотивския вратар за 0:2.

Няколко минути по-късно отново гредата попречи на домакините да отбележат, а в самия край на полувремето резултатът вече стана разгромен. Защитата на „червено-черните" проспа едно центриране от фаул, Фаредс Брахими бе оставен непокрит е малкия пеналт и бутна топката във вратата.

След почивката Миньор се дръпна в по-задни позиции, но Локо така и не успя да стигне до нещо по-опасно пред Чворович, с изключение на един удар на Върбанов, отразен майсторски от вратаря.

Въпреки седмата си за сезона загуба, Локомотив остава на 4-ото място, само на точка зад третия ЦСКА.