Миньор (Перник) се сбогува окончателно с „А" група. Това се случи след като Монтана победи за престиж перничани  в мач от 28-ия кръг на „А" група. У дома възпитаниците на Георги Станков се наложиха с 2:0 над Миньор (Перник).

С тази загуба „чуковете" нямат и теоретичен шанс за спасение след като изостават на 7 точки от спасителния бряг, два кръга преди края.

Монтана пък отдавна нямаха надежди за спасение, след като от доста време се намират на последното място в класирането.

Срещата премина под доминацията на домакините. В 16-ата минута Венци Иванов от ъгъла на наказателното поле шутира, топката рикошира в гредата и влетя в мрежата за 1:0.

Девет минути по-късно Хикмет пък пропусна от чиста позиция. В 56-ата минута Младенов центрира почти от корнера, а непокритият Мичев удвои за Монтана. В 67-ата минута домакините можеха да направят 3:0, но Златинов нацели гредата след пряк свободен удар.

След този мач Монтана е на 20-ата позиция с 16 точки. Миньор пък е 14-ти с 20 пункта.