Миньор стигна до пълен обрат в мача си срещу Сливен. Двата отбора се изправиха в пореден сблъсък от 4-ия кръг на "А" група, а перничани се наложиха драматично с 4:2.

Двубоят започна отлично за гостите от Сливен, които откриха резултата в 3-ата минута чрез Ковачев. До края на полувремето нови голове нямаше. Втората част започна по идентичен начин - с бърз гол за Сливен, този път дело на Илиев. В средата на полувремето обаче Миньор нанесе своя удар.

В 61-ата минута Христо Господинов намали резултата с хубав удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно отново капитанът на домакините бе в прегръдките на съотборниците си, след като бе точен от дузпа. 8 минути преди края на мача Станков вкара трети гол за Миньор, като по този начин перничани сътвориха пълен обрат в срещата. В заключителните секунди Ковачев от Сливен получи червен картон. Крайното 4:2 оформи Петров в продължението на мача.

В друг двубой от кръга Локомотив (София) победи трудно с 1:0 Пирин Благоевград. Единственият гол в двубоя реализира Асамоа в 59-ата минута.

МИНЬОР - СЛИВЕН 4:2

0:1 Ковачев (3')
0:2 Илиев (49')
1:2 Господинов (61')
2:2 Господинов (66-дузпа)
3:2 Станков (82')
4:2 Петров (90')

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ПИРИН БЛАГОЕВГРАД 1:0