Миньор и Славия не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мач от третия кръг на „А" група. Перничани могат да съжаляват за изпуснатата победа, въпреки че бяха догонващите в резултата. „Чуковете" домакинстваха на стадиона на Славия в Овча купел, заради наказание.

Срещата започна с тотална доминация на имровизираните гости. Още в 13-ата минута, „белите" поведоха в резултата, след като бранителят Филип Филипов завърши по най-добрия начин продължителна атака на тима.

В последвалите минути играчите на Миньор се съвзеха от шока и погледнаха към вратата, пазена от Петров. Перничани създадоха няколко положения, които обаче не доведоха до нищо сериозно. В самия край на първото полувреме устремът им даде резултат и те успяха да изравнят резултата.

Костадин Марков пусна дълъг пас към Милен Василев, който от аутлинията върна в паналта, където Том от точката на дузпата разстреля вратата на гостите.

След почивката перничани бяха по-настоятелните на терена. В 51-ата минута обаче те можеха да получат гол във вратата си, след като играч на „чуковете" върна опасно към Чворович, без да се съобрази, че там дебне Жуниор. Стражът все пак изчисти в тъч, успявайки да спаси своите.

До края на срещата „чуковете" не спираха да атакуват. Десет минути преди края Милен Василев имаше уникален шанс да даде преднина за перничани, излизайки сам срещу вратаря.  В крайна сметка Христов притича и изби топката от краката му.

Последните минути минаха отново под доминацията на перничани, които обаче не успяваха да се възползват от положенията и така в крайна сметка срещата завърши 1:1.

МИНЬОР - СЛАВИЯ 1:1 (СТАТИСТИКА)