Миньор и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от 9-ия кръг на "А" група. Гостите от Пловдив на два пъти повеждаха в резултата, но и в двата случая перничани изравняваха. "Смърфовете" завършиха в числено намален състав, след като червен картон получи Карвальо.

Локомотив откри резултата в мача в 33-ата минута. Христо Златински бе изведен на отлична позиция, преодоля стража на домакините Иванови и без проблеми вкара топката в мрежата на домакините - 0:1. Резултатът се запази непроменен до края на първото полувреме.

Още в първите минути след почивката домакините наложиха натиск, който даде резултат в 59-ата минута. Данчо Тодоров центрира от дясно и сложи топката на главата на Янкович, който с точен удар изравни резултата - 1:1. Няколко минути преди това пък "смърфовете" бяха останали в намален състав, след като Карвальо получи директен червен картон за удар без топка.

Въпреки, че е играеха с човек по-малко, "железничарите" отново поведоха в резултата. 12 минути преди края Здравко Лазаров реализира "дежурния" си гол и изведе гостите напред. До края Миньор се хвърли в атака и стигна до точката в 89-ата минута, когато се разписа Рангелов. В продължението на мача трето попадение на домакините бе отменено заради засада.