Миньор и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от последния 30-и кръг на „А" група. Любопитното бе, че през първото полувреме леко земетресение стресна играчи и фенове на „Стадиона на мира". Трусът обаче бе слаб и не попречи на провеждането на играта. Както е известно, именно Перник стана епицентър на земетресението, разлюляло Западна България онази вечер.

Общо взето, именно този трус бе и най-интересното нещо през първата част, заедно с отменения гол за заралии. Андонов се разписа с глава след центиране от фаул, но реферът вдигна флага за засада.

След почивката двата отбора, които отдавна вече играят само за честта си, бидейки на сигурно място в златната среда, предложиха малко повече интрига.

В 55-ата мин Христозов си отбеляза автогол, след като ударът на Енчев с глава рикошира от хълбока му и изненада вратаря Банков.

След попадението във вратата им, домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол. След няколко пропуска, Миньор все пак успя да изравни малко преди края. Михов засече с глава центриране от корнер и остави едната точка в Перник.

Берое обаче можеше и да спечели мача, ако не бе проявата на резервата Цветков в последната минута. Тогава защитникът спря откъсващия се сам срещу вратаря Андонов и получи директен червен картон.

МИНЬОР - БЕРОЕ 1:1 (СТАТИСТИКА)