Марек победи Родопа с 4:2 в среща от 6-ия кръг на "А" група пред 500 зрители на стадион "Бончук" в Дупница. Домакините започнаха срещата във вихрено темпо и водеха с 2:0 още до 7-ата минута след голове на Димитър Георгиев и Еньо Кръстовчев.

Още в 3-ата минута Георгиев откри резултата след пас на Еньо Кръстовчев, а след още четири Шустера върна жеста на съотборника си, след като негово центриране бе засечено с глава от Кръстовчев. В 20-ата минута обаче Десислав Русев върна един гол за Родопа след грешка в отбраната на домакините, а в добавеното време на първото полувреме отново юношата на Литекс реализира за 2:2 - Богомил Дяков проби отдясно, центрира в наказателното поле и за Русев нямаше проблеми да вкара топката в мрежата, след като бе оставен абсолютно сам пред вратаря Белчев.

Головете продължиха и през втората част, която започна с нов гол за домакините - Анджело Кючуков изсипа топката в наказателното поле на гостите след пряк свободен удар и Еньо Кръстовчев засече коженото кълбо, извеждайки отново тима си напред в резултата. Марек продължи с атаките към вратата на Родопа и отново Кючуков застраши максимално Чавдаров след изпълнение на фаул.

Всичко в двубоя бе решено минута преди края, когато Еньо Кръстовчев оформи своя хеттрик след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

В дербито на Югозапада пък Вихрен и Беласица завършиха 1:1 в двубой, задоволил очакванията на близо 4000-те зрители на Градския стадион в Сандански. През първото полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена, като опасностите пред двамата вратари почти липсваха.

Изненадващо гостите поведоха в 42-ата минута, когато дебютантът в състава на Вихрен О'Кей събори в наказателното поле нахлуващия Стоилов и реферът Станислав Тодоров посочи бялата точка. Маркиньос нямаше никакви проблеми и изведе Беласица напред в резултата. Попадението стъписа домакините и те можеха да инкасират нов гол до почивката, но ударът на Дубала с глава мина на сантиметри от левия страничен стълб на Шейтанов.

Вихрен успя да изравни в 49-ата минута след нова дузпа, реализирана от капитана на домакините Георги Бачев. До края на срещата двата тима не успяха да си отбележат нов гол, като най-сериозният пропуск направи отново бившият играч на Левски и Славия, който бе близо до попадение в 82-ата минута след отличен прехвърлящ удар, който обаче бе избит в корнер в последния момент от вратаря Манолов.