Любимец и Нефтохимик не се победиха в мач от 15-ия кръг на „А" група. Двата отбора направиха 1:1 в Столицата на дините. Така домакините и "шейховете" продължават със сериите си без победи.

Любимец за последно победи преди цели 10 кръга Пирин (ГД), а Нефтохимик не познава вкуса на победата от 2 август, когато се наложи над Черноморец.

Днешната среща започна равностойно. В 7-ата минута нападателят на домакините Мирослав Будинов стреля от добра позиция, но Денчев се намеси решително.

В 23-ата минута „шейховете" успяха на поведат. Деян Христов елиминира Панов и стреля от около 20 метра, а вратарят  Вълков улови топката,но я изпусна и тя падна зад гърба му във вратата за 0:1. Отново Христов стреля от добра позиция от фаул в 38-ата минута, но в аут.

В 61-ата минута Дончо Атанасов свали с глава т към Тевия, който от 17 метра стреля по диагонала, но на метър в страни от вратата на Денчев. Две минути по-късно Орлинов можеше да изравни, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В 80-ата минута стреля в наказателното поле на Нефтохимик, където Петър Матев засече с ръка и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Тодор Колев, който с премерен удар реализира за 1:1.

След този мач Любимец е на 10-ото място с 14 точки. Нефтохимик пък е 13-ата позиция с 9 пункта.