Лидерът в "А" група Лудогорец победи заслужено с 5:0 Светкавица в мач от 19-ия кръг на "А" група. По този начин "орлите" вече имат 45 точки на върха в класирането. Тимът от Търговище е сигурен изпадащ на дъното в подреждането.

През целия мач разградчани играеха изцяло в половината на съперника си. Центриранията в наказателното поле на "мълниите" се редяха едно след друго. Голът обаче липсваше. Димо Бакалов на два пъти излиза сам срещу Иван Георгиев, но се провали. В 27-ата Лудогорец претендираха за дузпа за спъване на Емил Гъргоров. След това имаше претенции и за падане на Йордан Минев.

Гостите можеха да смълчат трибуните, ако в 40-ата Голубович не се беше намесил брилянтно след удар на от дъгата. Изглеждаше, че двете нули ще се запазят до паузата. В 45-ата обаче Шоко центрира остро отдясно, а Петър Трифонов на първа греда засече топката с глава в собствената си врата - 1:0. Веднага след това прозвуча и последният съдийски сигнал за първата част.

След паузата събитията на терена не се промениха. Единствено точността на ударите на домакините вече беше сериозно повишена. Последната пречка пред тях обаче беше стражът Иван Георгиев. На няколко пъти той се намеси решително, за да не допусне ново попадение.

Атаките, корнерите и центриранията валяха едно след друго. Въпреки това второ попадение така и нямаше. За да дойде 66-ата минута, в която Мирослав Иванов с бомбен изстрел от границата на наказателното поле препарира Георгиев за 2:0. "Орлите" не спряха до тук и продължаваха да натискат. След поредния корнер и комбинация отдясно Мишо Александров центрира към втора греда. Там Кабаселе овладя на гърди и от въздуха разстреля иначе перфектния днес Иван Георгиев. В 83-ата пък зимното попълнение Георги Костадинов отбеляза първия си гол за клуба за 4:0. В продължението белгиецът Кабаселе фиксира крайния успех на 5:0 след трета асистенция на Шоко в мача.

Преди седмица Лудогорец надделя със същия резултат и над Видима-Раковски.