Лудогорец се възползва максимално то грешната стъпка на Левски във Варна вчера. Шампионите победиха много трудно Локомотив (Сф) на стадиона в Своге с 1:0. Реферът Станислав Тодоров удари едно рамо на разградчани, като вдигна пресилен червен картон на Кристиан Добрев от състава на столичани още през първото полувреме.

Мачът обещаваше да бъде оспорван и да предложи много интересни моменти, като първият такъв бе в полза на разградчани и дойде в 19-ата минута. Марселиньо бе изведен на чудесна позиция, но избърза с изстрела и сгреши.

В 24-ата мин. обаче соченият за най-добър рефер у нас Станислав Тодоров реши да излезе на преден план. Съдията извади много пресилен директен червен картон на Кристиан Добре при борбата за една висока топка с Марселиньо. Ветеранът действително бе с вдигнати ръце, но нарушението едва ли бе за нещо повече от жълт картон.

Останали с човек повече, шампионите логично обсадиха вратата на столичани. Иван Стоянов имаше две добри положения за гол до края на полувремето, като при второто и гредата спаси „железничарите'.

След почивката Лудогорец продължи да доминира и Марселиньо на два път и бе близо до гола, но чудесните изяви на Галев запазиха резултата равен.

Стражът на „червено-черните" най-сетне капитулира в 61-ата мин. Минев проби по фланга и от аутлинията върна топката към Марселиньо. Бразилецът стреля, Галев пак изби, но топката отиде у Мишо Александров, който не сбърка и откри.

Въпреки числено намаления си състав, Локомотив можеха все пак да измъкнат точката. В 64-ата мин Румен Трифонов за малко да изравни директно от корнер. В 78-ата пък Маркиньос бе много близо до гола, след като отбраната на Лудогорец проспа едно центриране от корнер, но бразилецът от 3-4 метра стреля в гредата.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1