Лудогорец постигна много трудна победа над Дунав. Шампионите се наложиха с 5:3 на своя стадион, но в ролята си на гости. Както е известно, "драконите" домакинстват в Разград, тъй като не могат да използват спортното съоръжение в Русе.

С успеха, тимът на Георги Дерменджиев зае лидерското място в класирането, измествайки Левски. "Сините" обаче утре гостуват на Ботев и при победа ще си върнат първото място.

Срещата бе изключителна оспорвана и зрелищна, а импровизираните домакини заслужават голяма похвала за раздаването си срещу шампионите. В герой за разградчани се превърна Клаудио Кешеру, който се отличи с хеттрик, с което опита да заслужи място в титулярния състав на Лудогорец за мачовете от Шампионска лига.

Лудогорец играе в Турнира на богатите само след три дни. На "Васил Левски" "орлите" посрещат звездната селекция на Арсенал. В днешната среща обаче шампионите изразходиха доста сили, което едва ли се хареса на треньора Георги Дерменджиев.

НА ЖИВО: Дунав - Лудогорец

"Драконите" домакинстват в Разград

Двата отбора си бяха разделили стадиона. Феновете от Русе бяха на Централната трибуна и в блоковете на сектор "А", а тези от Разград на сектор "В".

Непосредствено преди началото на срещата бе изпълнен за първи път на живо и новият химн на Дунав, което сериозно изнерви разградчани.

Той бе изпят от българския представител в "Детска Евровизия 2015" Габриела Йорданова, като в записите участват фенове на русенския отбор и неговият капитан Диян Димов.

Снимка 259988

Срещата започна равностойно. В 14-ата минута импровизираните домакини откриха. Мирослав Будинов преодоля Милан Борян, Антон Огнянов центрира към него, а стражът на Лудогорец не се намеси по най-убедителния начин - 1:0.

В ответната атака шампионите изравниха. Дяков открадна топка, подаде към Кешеру, който от близко разстояние изравни за 1:1. В 29-ата минута Кешеру засече центриране от корнер и с глава изведе състава си напред в резултата. Луков не успя да се намеси добре и заслужи попадението в мрежата си.

Четири минути по-късно Минев сгреши след като се опита да върне към Борян, но дебнещият зад него Шопов открадна и разстреля опразнената врата на Лудогорец за 2:2. Минута преди края на полувремето головете продължиха да падат. Анисе засече подаване на Минев и върна към Вандерсон, който с левия крак отбелязва за 3:2.

Снимка 259992

През втората част двата отбора продължиха да се надиграват. В 66-ата минута Петър Патев засече от фаул и със силен диагонален удар опъна мрежата на Лудогорец за 3:3. В 74-ата минута Кешеру се възползваот грешка на вратаря и на Милев и от близко разстояние направи 4:3.

В самия край на мача, Кафу оформи крайното 5:3 с премерен изстрел.