Лудогорец успя да се върне еднолично на върха в "А" група. Тимът на Ивайло Петев и Кирил Домусчиев спечели доста трудно над непретенциозния тим на Калиакра с 2:0 и изпревари с 3 точки ЦСКА на върха, поне до утрешния двубой на "армейците" срещу Литекс в Ловеч.

Днес обаче тимът срещна доста трудно срещу Калиакра и спечели със сравнително късни голове през втората част на двубоя. Първият шанс дойде в 7-ата минута, когато Марселиньо стреля силно, но покрай вратата.

В 13-ата минута гостите бяха на път да шокират "Лудогорец Арена". Иван Цачев буквално се подигра на цялата отбрана на домакините и стреля, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 26-ата минута Лудогорец отвърна със страхотен голов шанс. Емил Гъргоров излезе в отлична ситуация и удари страничния стълб на вратата на гостите. До края на първото полувреме на практика нямаше сериозни голови ситуации.

Второто полувреме започна с невероятен пропуск на Мишо Александров. Прекрасна атака за домакините, при която нападателят се озова на стрелкова позиция, но от няколко метра не успя да преодолее Цветан Димитров.

След леко накъсана игра и няколко жълти картона в следващите минути, Лудогорец най-после откри в 68-ата минута. След хубава многоходова атака, Мишо Александров бе изведен сам срещу вратаря, напредна и откри резултата.

В 76-ата минута срещата бе окончателно предрешена, след като Антон Петров от състава на гостите получи втори жълт картон. След изгонването му Калиакра така и не успя да създаде сериозна голова възможност.

Лудогорец пък оформи победата си в добавеното време. Влезлият като резерва Кристиан Кабаселе с глава успя да вкара за 2:0, с което сложи точка на спора.