Локомотив (София) постигна важен успех с 4:2 при гостуването си на Локомотив (Пд) в мач от 21 кръг на "А" група.

Срещата започна вихрено и още в самото начало на двубоя двата отбора си размениха по няколко опасни удара. Гостите поведоха още в 10-ата минута чрез Димо Атанасов. Само две по-късно Златински възстанови равенството.

В 43-ата минута Джилас изведе гостите отново напред след самостоятелна акция. През втората част домакините излязоха очаквано по-мотивирани и само добрите намеси на Голубович попречиха резултатът да бъде изравнен. Все пак "смърфовете" стигнаха до гол. В 72-ата минута Златински отново изравни. В рамките на четири минути софиянци решиха мача в своя полза.

Първо Цветан Генков в 78-ата вкара своя 18-и гол за сезона, а в 82-ата минута отново Димо Атанасов оформи крайното 2:4. Домакините реагираха с няколко опасни удара, но Голубович показа невероятни умения и не допусна ново попадение в своята врата.

Червен картин пък получи Сечков в 58-ата минута, след като спъна откъсналия се сам срещу Колев Цветан Генков.

С успеха столичните железничари се изкачиха на второ място, след като по-рано днес ЦСКА загуби от Левски с 0:1.

Грозни сцени се разиграха по време на двубоя на стадиона "Лаута". Първо фенове на домакините хвърляха предмети по терена, а след това треньорът на "смърфовете" налетя на бой на съдията в тази среща Станислав Тодоров.

Две минути преди края на мача наставникът на Локомотив (Пловдив) Иван Маринов нахлу на терена, за да се саморазправя със главния съдия и бе изгонен от скамейка. Тогава към игрището тръгна легендата на клуба Христо Бонев, който с мъка бе озаптен от полицаите. За малко не се стигна и до сбиване на централната трибуна между шефовете на двата клуба.

След края на мача президентът на пловдивчани Александър Тасев заяви, че ако съдията Станислав Тодоров не бъде наказан да не свири до живот, неговият отбор няма да играе повече в първенството. Той обвини директно колегите си от Локомотив (София), че "работят" със реферите, с цел да станат шампиони.

Според него това е пагубен път на футбола ни. Освен това ръководството на столичните железничари също ще подаде жалба срещу съдията.