Берое излезе на второто място в класирането на „А" група, след като удари с 3:0 като гост кандидатът за първата шестица Локомотив (Сф).

С успеха заралии събраха 21 точки и остават на 2 зад лидера ЦСКА след първия дял на шампионата.

Мачът в „Надежда" започна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута. Аласан Н'Диайе реши да пробва късмета си с удар от далечна дистанция, който попада право в обсега на Божидар Митрев. Стражът на Локомотив направи груба грешка, допускайки топката да премине през краката му и да влезе в мрежата за 0:1.

Веднага след почивката Локомотив получи отличен шанс да изравни. Домакините получиха дузпа, след като топката среща ръката на Иво Иванов и реферът Николай Йорданов отсъжда 11-метров наказателен удар. Макенджиев обаче успя да отрази удара на Александър Бранеков.

Секунди по-късно „зелено-белите" удвоиха. Крис Гади изскочи в наказателното поле, изненадвайки отбраната на Локомотив, която остана безпомощна в ситуацията и само изгледа как французинът прокара кълбото покрай Божидар Митрев за 0:2.

Берое си подпечата успеха четвърт час преди края. Атаката на заралии премина по левия фланг и завърши с пас към Елиаш. Той обаче предостави топката на Гади и последният наниза втория си гол в мача и общо трети за тима от Стара Загора.

Секунди по-късно загубата за „железничарите" можеше да стане още по-неприятна, но Елиаш профука отсъдената за фаул срещу Керкар дузпа.
В последните пет минути двата тима си размениха и по една греда, но в крайна сметка резултатът не бе променен.

ЛОКО (СФ) - БЕРОЕ 0:3 (КОМЕНТАР И СТАТИСТИКА)