ЦСКА-София не успя да победи Локо (Горна Оряховица) в мач от 18-ия кръг на Първа лига. "Железничарите" и "червените" направиха 0:0 на стадион "Градски" в Горна Оряховица.

Срещата трябваше да бъде истински празник за домакините, които след малко повече от 20 години отново приеха мач от елита ни. Предвид трагичните събития в село Хитрино, обаче празненства нямаше.

По трибуните кипеше ентусиазъм като малко повече от 9000 зрители гледаха на живо двубоя.

Както е известно, Локо до момента не можеше да играе на стадиона си заради липса на осветление. След като такова бе монтирано, Локо за първи път през сезона прие мач от Първа лига на стадиона си.

Локо направи дебюта си на обновеното съоръжение паметно. След много битка, двата тима така и не се победиха. В герой на срещата се превърна вратарят на домакините - Николай Банков, който улови всичките удари към вратата му, които никак не бяха малко.

Преди началото на срещата, двата тима почетоха с минута мълчание паметта на загиналите в село Хитрино.

НА ЖИВО: Локо (ГО) - ЦСКА-София

20 години по-късно - Горна Оряховица отново посреща мач от елита

Домакините започнаха по-добре и в 7-ата минута стигнаха до доста опасно положение. Фиданин намери Апостолов в наказателното поле, Перес изби топката, като според Локо това се е случило с ръка, но реферът прецени, че дузпа няма.

В 16-ата минута, след изпълнение на корнер, Станислав Манолев се извиси в наказателното поле и стреля много опасно с глава, но Банков спаси удара му.

Минута по-късно треньорът на "червените" Стамен Белчев бе принуден да прави смяна. Младият Милчо Ангелов получи контузия и на негово място се появи Преслав Йорданов. Последваха по-силни минути за гостите.

В 37-ата минута Никола Колев създаде сериозна опасност пред вратата на домакините. Младокът засече много добре подаване на Виана и стреля към вратата, Банков се разтегна добре и изби. До края на полувремето така и не паднаха попадения и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част, ЦСКА-София опита натиск, но "железничарите" се противопоставиха доста добре. В 50-ата минута Курьор стреля много опасно от пряк свободен удар, Апостолов засече и опита удар, а Китанов изби. Топката попадна при Кифуети, но той не реагира добре и не успя да се възползва от шанса.

Малко по-късно в игра за "червените" се появи Кристиян Малинов. Младокът обаче получи удар от Симеон Мечев и десетина минути по-късно трябваше да напусне принудително терена заради контузия. На негово място се появи Педро. Малко по-късно Манолев опита опасен удар от границата на наказателното поле, Банков обаче отново показа класа и изби в корнер.

В самия край на мача, ЦСКА-София удари греда след силен удар на Преслав Йорданов.

След този мач, "червените" са на 3-ото място с 32 точки. Локо пък е 12-ти със 17 пункта.