Лудогорец понесе нов тежък удар след отпадането си от Шампионската лига. "Орлите" загубиха с 0:1 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 3-ия кръг на Първа лига. Единственият гол на "Лудогорец Арена" вкара Филип Михалевич в 87-ата минута, когато се възползва от грешка на Рафаел Форстър.

Разградчани имаха превъзходство през целия мач. В началото на втората част Клаудиу Кешеру изпусна дузпа, а освен това удари на домакините срещнаха гредата.

Успехът бе дебютен за Локомотив през новия сезон, като с него те се изкачиха до 11-о място с 3 точки. Лудогорец е 7-и с четири пункта.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 0:1

Лудогорец - Локо (Пд) 0:1, гол на Михалевич

Двубоят в Разград започва в 20:45 часа

Двубоят започна с домакински натиск. "Орлите" можеше да стигнат до гол още в 5-ата минута. Тогава Мисиджан проби отляво и намери Вандерсон пред наказателното поле, а ударът на бразилеца се отби от левия страничен стълб на Луков.

Две минути по-късно вратарят на "черно-белите" показа завиден рефекс и изби силен шут на Лукас Саша.

Снимка 371912

В 23-ата минута отлична комбинация между Сисиньо, Саша и Вандерсон завърши с удар на последния, който мина покрай целта.

Две минути по-късно Саша получи отляво и потърси близкия ъгъл на Луков, но топката за втори път срещна гредата.

Бруно Акрапович: Когато никой не ти вярва, трябва да се вдигнеш сам

" Можем да играем добре и да демонстрираме качествата си срещу всеки съперник"

До края на полувремето инициативата бе в домакините, но играчите на Пауло Аутуори трудно стигнаха до голови положения.

Снимка 371911

Втората част започна отлично за разградчани. След удар на Рафаел Форстър с глава, топката срещна ръката на Томашевич. Реферът Станислав Тодоров посочи бялата точка. Зад топката застана Клаудиу Кешеру, чийто удар бе спасен от Мартин Луков.

В следващите минута "орлите" опитаха да реализират с удари от далечна дистанция, но Лукас Саша, Жоао Пауло и Марселиньо не съумяха да намерят целта. В 63-ата минута Луков отново демонстрира чудесен рефлекс и изби удар от близка дистанция на Кешеру.

Пауло Аутуори: Лудогорец заслужаваше да загуби

"Притесняват ме трудностите пред гола"

Две минути по-късно Петрович сбърка в собственото си наказателно поле. Топката се озова в Кешеру, но ударът на румънеца бе блокиран от Езе.

Снимка 371910

В 69-ата минута Луков отрази удар от далечна дистанция на Вандерсон. Минута по-късно Моци бе най-съобразителен при центриране от корнер, но с глава прати топката покрай вратата.

В 85-ата минута Луков боксира силен удар на Марселиньо. Две минути по-късно гостите нанесоха своя удар. Рафаел Форстър сбърка в наказателното поле, резервата Филип Михалевич достигна до топката и я прати между краката на Ренан за 0:1.

Снимка 371908

"Орлите" опитаха да реагират мигновено, но удар от близка дистанция на Шверчок срещна гредата. До края на срещата Луков отрази нов удар на поляка и така "черно-белите" стигнаха до изненадваща, но много сладка победа на "Лудогорец Арена".