Отборите на Локомотив (Пловдив) и Етър завършиха наравно 1:1 в мач от последния кръг на плейофната фаза в Група "Б" от Втората осмица в Първа лига.

В тази среща без значение точен за гостите бе Филип Михалевич, който отбеляза първото си попадение в българския футбол, докато за "болярите" се разписа Велко Батрович, който бе точен от дузпа в заключителните минути.

Етър - Локомотив (Пловдив), 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 20:00 часа

Доста интензивна първа част изиграха "виолетовите", но футболът отново демонстрира, че не е игра на логиката. Противно на случващото се на терена, домакините така и не успяха да отбележат гол през 45-те минути.

Една от най-интересните и спорни ситуации през първото полувреме дойде в 33-ата минута, когато Дани Младенов и Мустафа Абдулахи се сблъскаха в наказателното поле на Локо (Пд), но Николай Йорданов остави играта да продължи. Щабът на Етър остана недоволен от решението на съдията, тъй като искаше да бъде отсъдена дузпа. На следващото видео може сами да прецените дали такава имаше.

Две минути по-късно, Филип Михалевич се възползва от закъснението на защитниците на Етър и отблизо матира Христо Иванов за 1:0.

Второто полувреме не се различаваше особено от първото, но въпреки че съставът на Локо (Пд) е далеч от пълния и Бруно Акрапович трябваше да заложи на доста от резервите, тимът му седеше доста добре на терена. Най-интригуващото положение пък бе именно пред вратата на неговия тим, когато Мане центрира към Иван Петков, който бе доста добре позициониран пред целта, но подаването бе малко силно и футболистът не успя да достигне до топката.

В заключителните минути, главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на Етър, след като Велковски игра непозволено с ръка в наказателното си поле. С изпълнението се нагърби влезлият като резерва Велко Батрович, който бе точен от бялата точка за 1:1.

И при тази ситуация останаха някакви съмнения дали решението на рефера бе правилно.

Точката, която си поделиха двата отбора, няма абсолютно никакво значение, тъй като и двата тима вече знаят своята съдба в Първа лига. "Болярите" ще се борят за оцеляване срещу Пирин, докато в плейофите за разпределяне на местата от седмо до десето "смърфовете" ще играят със Славия.