Бахтич заменя Георги Илиев.

83′

Аралица сменя Ожболт.

80′

Домакините изпитват известни затруднения в изнасянето на топката, след изгонването на Езе.

Гостите пък използват все по-често Спас Делев за изостряне на акциите си.

74′

Втори жълт картон за Езе.

Той напуска играта.

73′

Мартинс заменя Рандал.

70′

Засада на Делев.

67′

Умарбаев стреля от границата на наказателното поле.

Топката едва не прехвърля Сектор "Б" от стадиона в Пловдив.

66′

Първи точен удар за Арда.

Негов автор е влезлият преди броени секунди на терена Делев.

Луков хваща топката в ръцете си.

65′

Делев сменя Георгиев.

60′

Коконов сменя Овсепян.

59′

Жълт картон за Езе.

55′

Ново центриране в полето на Караджов.

Този път кълбото е избито пред погледа на Карагарен.

Натискът на домакините се засилва.

54′

Продължителна акция на пловдивчани.

Ожболт се разминава с топката в наказателното поле.

След това тя достига до Димитър Илиев, но и той не успява да стреля точно.

52′

Контраатака за гостите.

Лозев пробива в полето на опонента.

Връща топката към Георгиев, който стреля далеч над целта.

51′

Пробив на Парвиз Умарбаев.

Подава към Георги Илиев.

Не е точно центрирането му.

В пеналта имаше двама футболисти на домакините, които очакваха пас.

47′

Заучено положение за домакините.

Пас към Димитър Илиев от фаул.

Националът стреля, но топката излиза в корнер, след като срещна крак на бранител.

Нищо интересно след ъгловия удар.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме в Пловдив бе сред най-слабите и за двата тима през сезона до момента. "Смърфовете" владееха топката в много по-голяма степен, но това не водеше до нищо запомнящо се пред вратата на съперника.

На другия край от терена Арда изчакваше възможност на контраатака, като това се случваше предимно през зоната на Лозев по десния фланг.

Именно с играта на футболиста на Арда бе свързано всичко по-интересно за тима в предни позиции. Рядко се случваше обаче Луков да бъде сериозно застрашен.

В средата на първата част центриране в пеналта на домакините намери Лозев, той стреля с глава, топката достигна до Василев, който обаче фаулира Луков, преди негов съотборник да прати топката в мрежата. Разбира се, попадението не беше зачетено, като сигналът на рефера Апостолов дойде преди реализирането на гола.

В предни позиции за пловдивчани Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Ален Ожболт правеха всичко по силите си, за да затруднят бранителите на опонента.

Играчите на Арда се прегрупираха от нападение в защита за отрицателно време и в дадени случаи се защитаваха с 8 полеви футболисти. Това не позволи да бъде сериозно застрашен Караджов.

Попадения до почивката не бяха реализирани.

45′

Почивка.

43′

Умарбаев фаулира Овсепян на границата на наказателното поле.

Това е трети пореден фаул на футболиста на домакините.

Официално предупреждение за него няма.

41′

Ожболт стреля от далечна дистанция!

Топката се отбива в тялото на защитник и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

39′

Карагарен премина през целия терен, включително през опеката на двама бранители.

Центрирането му обаче не е добро.

Топката е избита напред от защитата на съперника.

36′

Центриране в наказателното поле на домакините.

Василев стреля.

Топката минава над вратата.

35′

Жълт картон за Димитър Илиев.

30′

Жълт картон за Рандал.

28′

Битка в средата на терена.

Лозев е повален от Ожболт.

Фаул в полза на гостуващия състав.

25′

Жълт картон за Георгиев.

22′

Поредица от неточни подавания и за двата тима.

Грешките в пасовете определено не допринасят за повишаване темпото на игра.

17′

ГОЛ за гостите не е зачетен.

Василев е извършил нарушение срещу Луков в нападение.

Иначе Лозев създаде сериозно напрежение в полето на съперника

15′

Центриране на Георги Илиев.

Езе скача над всички.

Успява да достигне до топката, но ударът му с глава не се получи.

11′

Динамична игра от страна и на двата отбора.

Без сериозни ситуации пред двете врати обаче.

10′

Лозев по традиция е сред най-дейните футболисти на гостите.

Набезите му по дясното крило вече започнаха.

Двете му центрирания до момента не са успешни.

7′

Оформящата се битка между Рандал и Томашевич обещава да е емоционална.

Двамата вече няколко пъти се спречкаха за притежанието на топката.

5′

Първият корнер в мача е за гостите.

Те стигнаха до него още при първата си продължителна акция.

Нищо запомнящо се след изпълнението на статичното положение.

4′

В началните минути топката се владее от домакините.

Те се опитват да наложат натиск.

Използват най-вече Димитър Илиев и Бирсент Карагарен, които играят най-често с кълбото.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Минута мълчание в памет на Стефан Данаилов.

7 Спас Делев

Локомотив (Пловдив) е домакин на Арда (Кърджали) в сблъсък от 18-ия кръг на първенството.

Пловдивчани ще опитат да се върнат към победите и отново да атакуват второто място в класирането.

"Смърфовете" ще искат да се възползват от грешката на Левски и отново да се изравнят по точки със "сините". Вчера софиянци направиха 1:1 с Берое в Стара Загора.

Димитър Илиев: Победата срещу Ботев за Купата е най-щастливият момент в кариерата ми

"Никога не съм плакал след загуба"

Арда обаче също има своите амбиции. Кърджалии продължават битката за Топ 6. Ако вземат трите точки днес, гостите могат да се изкачат дори до 5-ата позиция в таблицата.

Възпитаниците на Стамен Белчев записаха две победи в последните си два двубоя и ще се надяват да продължат с добрите си игри.

Снимка 450416

През първия полусезон двата тима направиха зрелищен мач, но Локо бе крайният победител, като се наложи с категоричното 5:2. Сега Арда има за какво да си отмъщава.

В състава на домакините се завръща Стивън Езе, който вече е възстановен от контузията си. За сметка на това обаче от групата отпада Давид Малембана.

Стивън Езе: Нямам оферта от ЦСКА

Бранителят отрече слуховете

За гостите днес ще отсъстват наказания Хасани и контузения Сон. Спас Делев пък е възстановен и поднови тренировки, като може да вземе участие в мача.

Михаил Александров: Арда е неудобен противник, играем различен футбол

"Надявам се в бъдеще да спънем големите отбори в България"