Горнооряховският Локомотив спечели гостуването си на Берое с 3:2. Това беше триумфално завръщане на Александър Димитров в Стара Загора, след като беше изгонен през миналата година. Наставникът на гостите показа, че добре познава играта на бившия си отбор. Трите точки са много ценни за „железничарите" в битката им с Нефтохимик за третото място в група „Б" на втората осмица.

Мачът започна с много грешни отигравания на играчите на двата отбора. Терен беше мокър и подаванията не се получаваха. Гостите показваха по-голяма амбиция за игра и се настаниха трайно в полето на Берое. Ферарио Спасов беше прибрал играчите си и разчиташе да удари с някоя контра.

В 17-та минута Стефан Цонков направи два груби фаула, но Ангел Ангелов показа добър педагогически усет и не го изгони. Това изнерви играчите на Берое. Първо Венцислав Василев поучи жълт картон заради желанието си Цонков да бъде изгонен.

Три минути по-късно капитанът Иво Иванов направи груб фаул в атака след изпълнен корнер и директно беше изгонен. Докато домакините се разправяха Кифуети се възползва от лошо изчистена топка от Зехиров и вкара топката покрай лоше излезналия Перниш. Резултатът стана 0:1 в 21-та минута.

Снимка 287652

Източник: beroe.bg

Пет минути по-късно Аристоте Фунду стреля, топката рикошира от крака на героя от предишната ситуация Зехиров и прехвърли лошо тръгналия напред Перниш. Гостите поведоха с 0:2.

Александър Димитров показа добър усет и извади Стефан Цонков, който можеше всеки момент да бъде изгонен, ако Ангел Ангелов решеше да изравни съставите на терена.

Постепенно старозагорци погледнаха смело напред и Мапуку беше близо до гол. Той прокара от малък ъгъл топката покрай излезналия Банков, но топката се удари в далечната греда и остана на терена.

Резултатът на почивката показа превъзходството на Александър Димитров над Ферарио Спасов в първите 45 минути.

Второто полувреме предложи много емоции. Теренът беше много хлъзгав и това доведе до много грешки. В 62-та минута Владислав Узунов увеличи резултата на 0:3 и мачът изглеждаше приключил.

Не така мислеше Жуниор Мапуку, който се бореше мъжки. Неговата мощ го изведе сам срещу Банков в 66-та минута и той вкара топката по земя за 1:3.

Снимка 287654

Пет минути по-късно Мапуку върна изцяло интригата в мача. Той получи топката от Охене в чиста позиция и разстреля горнооряховския вратар. Този гол промени играта на беройци, които макар и 10 човека се втурнаха на финален щурм. В последните минути те имаха своите възможности за изравняване, но момчетата на Александър Димитров успяха да устоят.

Класирането в група „Б" пет кръга преди края е: 1. Пирин 37 точки, 2. Беоре 35 точки, 3. Нефтохимик 26 точки, 4. Локомотив (ГО) 25 точки.