Локомотив (София) победи Славия с 4:3 в най-доброто столично дерби в последните десетина години. Двата отбора зарадваха малцината зрители, заели местата си на трибуните на „Васил Левски". В този мач имаше всичко - 7 гола, греди, дузпи,  червен картон.

Головото шоу започна още в 3-ата минута. Тогава Искрен Писаров бе изпуснат от Дениран, навлезе в наказателното поле и с хубав удар откри резултата. В 18-ата минута положението за Славия се влоши още повече. Цветан Генков излъга Дяков и излезе очи в очи с вратаря Стефано Кунчев, който го фаулира и получи заслужен червен картон от рефера Ахмед Ахмед. 2 минути по-късно Румен Горанов нацели гредата.

Останали с човек по-малко славистите се мобилизираха. Така се стигна до 27-ата минута, когато Атанас Атанасов игра с ръка в наказателното поле и съдията показа бялата точка. Зад топката застана Николай Божов, който безпроблемно изравни резултата. Само 60 секунди по-късно Светльо Дяков навърза няколко защитници на „белите" и даде нова преднина на Локомотив.

5 минути по-късно Горанов стреля от далечна дистанция, Петров изби лошо, а притичалият Писаров вкара за 3:1. В 38-ата минута Галин Богданов направи 2:3 след груба грешка в „железничарската" отбрана.

Второто полувреме започна по идентичен начин с първото - с гол във вратата на Славия. Преслав Йорданов технично пропусна една топка, която попадна в Цветан Генков, а той я прати в мрежата.

„Белите" не се отказаха и продължиха да атакуват, въпреки че бяха останали с 10 души на терена. В 64-ата минута Савич събори Божов в наказателното поле, а Ахмед Ахмед отсъди втора дузпа за Славия.

Този път с изпълнението се нагърби Дани Пеев, който технично копна топката и намали на 3:4. В последните минути на срещата Ники Божов можеше да направи 4:4, но ударът му срещна гредата.