С много картони започна първият кръг на футболната ни „А" група. Освен десетките жълти, бяха вдигнати и четири червени картона в срещите в събота. Изгонени бяха Антон Вергилов от Родопа, Светослав Георгиев от Марек, Владимир Какашвили от Рилски спортист и Масена Моке от Черно море.

Отборът на Локомотив (София) спечели убедително с 2:0 срещу Вихрен в Благоевград. Мачът се игра там, заради проблем със стадиона в Сандански. Калоян Караджинов откри резултата в 41-ата минута, след като прехвърли вратаря Георги Шейтанов с хубав удар. Цветан Генков реши мача в 51-ата, когато получи идеален пас от Саша Антунович, финтира вратаря на Вихрен и вкара. „Железничарите" пропуснаха още редица положения. В 64-ата минута вратарят на столичани Урош Голубович се сблъска с противников футболист и бе изнесен на носилка. Положението му не бе добро и той бе заместен от младия Валентин Галев. До ден-два ще стане ясно дали Голубович ще може да играе срещу Бней Йехуда за Купата на УЕФА.

Резервата Галев спаси дузпа на капитана на Вихрен Георги Бачев минути преди края.

Ботев (Пловдив) измъкна точка като гост на Родопа в Смолян след 1:1. Георги Какалов откри за пловдивския тим в 37-ата минута, а бившият му съотборник в Литекс Десислав Русев изравни в 41-ата. Така капитанът на Родопа се реабилитира за пропуснатата минути преди това дузпа.

И Берое си тръгна с точка като гост на Марек, като направи 1:1. За домакините откри в 35-ата минута новото попълнение Владимир Джилас, който дойде от македонския Брегалница. Тимът от Стара Загора отправи само два удара към вратата на съперника, но единия бе голов. В 62-ата минута нигериецът Айзък Куоки стреля от около 30 метра, ударът му завари неподготвен вратаря Николай Чавдаров и топката се спря в мрежата на Марек.

В игра на котка с мишка Локомотив (Пловдив) записа единствената домакинска победа за деня - 1:0 срещу Рилски спортист. Попадението бе дело на Илами Халими м 36-ата минута. Нападателите на Локо направиха множество пропуски пред вратата на Пламен Петров.