Отборът на Локомотив (София) победи Пирин (Гоце Делчев) като гост с 2:1. Двата отбора изиграха един много нервен мач, за което вина носи и главният съдия на срещата Ставров.

Още в 8-ата минута гостите можеха да поведат в резултата. Центриране от ляво на Хаджиев бе засечено от Маркиньос, който плонжира и с глава прати топката в напречната греда на Абдиков.

В 31-ата минута, малко изненадващо, но домакините поведоха в резултата. След двойно подаване, Панайотов се оказа на стрелкова позиция и от границата на наказателното поле разстреля Митрев.

Само десет минути издържа преднината на Пирин. След добра атака на Локомотив, Даниел Генов получи топката в наказателното поле и с примерен удар с десния крак я прати в мрежата на домакините.

Втората част започна доста нервно. Съдията Ставров раздаваше жълтите картони като бонбони. В 53-ата минута, заради втори жълт картон, терена напусна Любомир Витанов.

В 70-ата минута добра възможност се откри пред защитника на „железничарите" Ранджелович, но той не успя да уцели вратата след удар с глава.

В 82-ата минута последва поредния интересен момент в срещата. Футболист на Пирин се строполи на земята, но гостите не изчистиха топката, а започнаха бърза контраатака. Маркиньос изведе Раул очи в очи с Абдиков. Нападателят стреля, но вратарят изби топката в гредата, след което тя напусна в ъглов удар. Именно от корнера Локомотив стигнаха и до победното попадение в срещата. След разбъркване топката се озова в краката на Маркиньос, който не пропусна да се разпише.

С победата столичани остават на 7 точки пред Черноморец.

Пирин (Гоце Делчев) - Локомотив (София) 1:2

1:0 Панайотов (31')
1:1 Генов (41')