Локо (Сф) се утвърди на второ място в "А" група след класическа победа с 3:0 над Берое в мач от петия кръг.

"Железничарите" сломиха съпротивата на съперника с три гола след почивката, когато Асамоа на два пъти и Генков матираха вратаря Скорчев. Тимът от Стара Загора се държа достойно на терена на "Васил Левски", като не заслужаваше да загуби с такъв резултат.

През първата част положения почти липсваха, а най-интересното се случи точно преди почивката. Асамоа пропусна от 3 метра да вкара, след като Скорчев бе легнал на земята, но нападателят стреля в тялото му. Веднага след това Златинов бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в аут.

В началото на второто полувреме домакините решиха мача. В 53-ата минута Генков подаде добре на Асамоа, който с диагонален удар матира откри резултата. Шест минути след това Тодоров не изчисти добре топката, а Генков се възползва по най-добрия начин и с удар по земята направи 2:0.

Берое се опита да се върне в мача. Стойчо Младенов успя да раздвижи играта на "заралии", а Локо остана с човек по-малко, след като влезлият като резерва Преслав Йорданов за три минути си изкара два жълти картона - за разкарване на топката и за игра с ръка. Това не се оказа фатално за тима от "Надежда", като в 87-ата минута Асамоа бе изведен от Генков на чиста позиция и фиксира крайния резултат.