Локомотив (София) си върна третото място в класирането в "А" група, след като победи Миньор с 2:1. Двата отбора се изправиха в Перник в последен мач от 9-ия кръг, а победното попадение за "железничарите" вкара резервата Добрев. Благодарение на успеха момчетата на Драгомир Окука събраха 20 точки и изместиха Литекс от третото място. Миньор е на 10-а позиция с 10 точки.

Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме. Гостите от София откриха резултата в 16-ата минута чрез Виктор Шпишич. Полузащитникът бе изведен сам срещу вратаря на Миньор и с точен удар от малък ъгъл не сгреши - 0:1.  След като се оказаха догонващи в резултата, домакините от Перник наложиха натиск и стигнаха до изравнителен гол. Горан Янкович се разписа, след като довкара отбита от Галчев топка.

След почивката двата отбора продължиха здравата битка на терена. Все пак по-опитният отбор на Локомотив стигна до втори гол, който се оказа победен за тях. В 64-ата минута влезлият като резерва Кристиян Добрев матира стража на Миньор, разписвайки се с точен удар от границата на наказателното поле. До края на срещата перничани се опитаха да стигнат поне до точка и взеха инициативата на терена. Втори гол във вратата на Галев обаче нямаше и "железничарите" се поздравиха с крайния успех.

В следващия кръг Локомотив приема Литекс, а Миньор гостува на ЦСКА.

МИНЬОР - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:2
0:1 Шпишич (16')
1:1 Янкович (38')
1:2 Добрев (64')