Локомотив (Пловдив) отказа Пирин, в мач от 27- ия кръг в "А" група. Двубоят на стадион "Лаута" завърши при категоричното 4:2 в полза на домакините.

В истински герой за победителите се превърна ветеранът Мартин Камбуров, който се отчете с хеттрик.

Трите гола на тарана означават, че той оставя зад себе си легендата Пламен Гетов във вечната голмайсторска листа на футболния ни елит.

КОМЕНТАР ОТ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

"Черно-белите" остават безпощадни срещу "орлетата" в Пловдив, като имат 18 победи, 7 равенства и нито една загуба.

"Смърфовете" имаха да си връщат на благоевградчани, които ги победиха в предишния мач с 3:0, като реваншът вече е наличен.

Иван Иванов започна за домакините като титуляр, като демонстрира добра игра, предвид множеството операции, които трябваше да претърпи в последните месеци.

Още в 19-ата минута Камбуров откри резултата, след добра акция на тима на домакините.

Тошев върна гостите в мача след добро изпълнение с глава в 27-ата минута, преди Камбуров да върне преднината на "смърфовете" в самия край на първата част, разписвайки се от дузпа.

В 52-ата минута Кики разстреля вратаря на Пирин с шут от над 20 метра за 3:1, а 4:1 направи Мартин Камбуров, който след по-малко от час игра оформи хеттрика си в срещата.

Крайното 4:2 оформи Тошев, който вкара дузпа 5 минути преди края, отсъдена за игра с ръка на бранител в наказателното поле на Локо.

Така Локомотив се изравни в класирането с тима на Черно море и се отдалечи още повече от зоната със застрашените от изпадане състави. Пирин остава в нея, като има с 11 точки по-малко от днешния си опонент.