Тимът на Локомотив (Пловдив) допусна неприятно поражение като домакин от Локомотив (Мездра). Пред около 3000 зрители играчите на Аян Садъков загубиха с 0:2 от съименниците си и задълбоха кризата, в която очевидно са изпаднали.

Милчо Макенджиев откри резултата за гостите в 24-ата минута. Младежкият национал с точен от границата на вратарското поле матира за Акалски за 0:1.

След почивката "смърфовете" имаха своите шансове. В 56-ата минута хубав удар на Даксон мина над вратата. Четвърт час по-късно Илия Илиев реши мача с втори гол за гостите. Той напредна в половината на пловдивчани и стреля към вратата на Акалски. Топката рикошира и спря в мрежата за 2:0.

Десет минути преди края Страти Илиев от гостите получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена. Въпреки това Локо (Пд) не успя да достигне до почетно попадение. След поражението тима на Аян Садъков е с 10 точки и заема 13-о място във временното класиране. Локо (Мз) е на 7-а позиция със 17 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (МЗ) 0:2
0:1 Макенджиев (24)
0:2 И. Илиев (70)

ЛОКО (ПД): Акалски, Мечечиев, Милиев, Сечков, Йошев, Горанов (56 - Писаров), Милутинович (76 - Том), Караманов (46 - Заков), Тодоров, Даксон, Делибашич.

ЛОКО (МЗ): Станев, Марков, Макенджиев, Цветкович, Христозов, Симонович (75 - Филипов), С. Илиев, И. Илиев, Силва, Руи Мигел (61 - Валериев), Николов (11 - Каранейчев).

СЪДИЯ: Цветан Георгиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Сечков, Караманов, Делибашич (Л ПД); Каранейчев, С. Илиев, Станев (Л МЗ)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Страти Илиев (Л МЗ)