Локомотив (Пловдив) победи Любимец в мач от 24-ия кръг на „А" група. „Смърфовете" се наложиха с 2:0 в югоизточния град.

Двете попадения в мача бяха дело на Мартин Камбуров, за който през седмицата се заговори, че напуска пловдивския тим обиден.

Един от основните играчи на гостите Валери Георгиев получи травма, която според първоначални прогнози е доста сериозна и по всяка вероятност става въпрос за скъсани кръстни връзки.

Срещата бе оспорвана, но не предложи особено зрелища на малкото зрители по трибуните. Локо (Пд) бе като домакин в този мач, тъй като привържениците на тима по трибуните надброяваха тези на „дините".

С днешната победа Локо се изкачи на третото място във временното класиране, но преди изиграването на повечето мачове от кръга. Любимец пък е на 12-ото място.

Първото попадение падна в 12-ата минута, когато Мартин Камбуров се извиси от купа от играчи в наказателното поле след изпълнение на корнер от Лазаров и след грешка на Рашков вкара за 0:1.

Минута преди края на полувремето домакините искаха дузпа след като двама футболисти на Локо (Пд) събориха Петров в наказателното поле, но съдията подмина положението. В 64-ата минута Белаид центрира, а Камбуров с глава вкара втория си гол.

В 78-ата минута Валери Георгиев бе ударен тежко и напусна контузен терена, а на негово място влезе Намуши.