Литекс завърши годината подобаващо. В пореден двубой от 19-ия кръг ловчанлии надвиха с 4:1 като гост опашкаря Хасково. Момчетата на Красимир Балъков предрешиха всичко още преди почивката, когато отбелязаха две попадение.

Резултатът откри Гълъбов в 12-ата минута. Ваюши центрира от корнер, Божиков стреля с глава, Банков спаси, Гълъбов опита добавка, пак избиване, но съдиите прецениха, че топката е минала зад голлинията - 1:0!

Гостите продължиха да атакуват и в 33-ата минута преднината им бе удвоена. Асприля проби отлично по дясното крило и пусна прострелен пас към Джордан в наказателното поле, но нападателят се размина с топката. Тя обаче попадна в Армандо Ваюши, който с лекота направи резултата 2:0 в полза на Литекс.При този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

След почивката се развихри Джордан. Колумбийският нападател се разписа в рамките на 7 минути, с което направи преднината на тима си повече от изразителна.

В продължението на срещата домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Алексиев.

Благодарение на успеха Литекс събра на сметката си 32 точки, колкото има и третият Локомотив (София).

ХАСКОВО - ЛИТЕКС 1:4 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)