Литекс се добра до равенство с Миньор (Перник) в мач от 23-ия кръг на „А" група, игран в Ловеч.

Двата тима завършиха 2:2, като минута преди края шампионите губеха с 1:2. След дузпа, реализирана от Светослав Тодоров, Литекс спаси Христо Стоичков от първа загуба, начело на тима. До момента Камата има седем победи и две равенства с „оранжевите".

Срещата започна с натиск на Литекс. Янев и Илия Миланов обаче се отличиха с пропуски от добри позиции.

В 26-ата минута гостите изненадоха неприятно шампионите. Милен Василев центрира в малкото наказателно поле, където включилият се Борислав Стойчев с глава откри резултата.

До края на полувремето, ловчанлии не успяха да отговорят адекватно на попадението. Единственото по-опасно положение пред Чворович бе създадено от Христо Янев, който от изгодна позиция стреля в аут.

В 56-ата минута Миньор за втори път се възползваха от грешка в защитата на Литекс. Брахими изскочи в чиста позиция и с техничен удар направи резултата 0:2. Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков отговори с две светкавични смени като Никола Колев влезе на мястото на Сандриньо, а Армандо Ваюши замени Галин Иванов. В 64-ата минута, гостите останаха с човек по-малко след като Илиан Илиев бе изгонен за втори жълт картон.

Шампионите усилено започнаха да търсят гола и в 84-ата минута реализираха. Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Никасио с глава намали резултата.Мачът отиваше към знак „двойка", когато в добавеното време стана интересно пред вратата на Чворович. Светослав Тодоров бе съборен в наказателното поле на Миньор и съдията свири дузпа за Литекс. Зад топката застана фаулираният нападател, който с лекото изравни резултата. Минута след гола, реферът Стоян Денев свири край на мача.

След тази среща, Литекс са на 4-ото място с 48 точки - на 6 разлика с лидера ЦСКА, но „червените" са с мач по-малко. Миньор пък са девети.