Литекс записа първия си успех при гостуване от "А" група през сезона, след като надделя над доскорошния лидер в класирането Пирин в Благоевград. Ловчанлии се наложиха с 3:1 на стадион "Христо Ботев", като близо половин час бяха догонващи в резултата.

Домакините, които стартираха много силно, откриха резултата в 17-ата минута. Херман Пиетробон получи дълго извеждащо подаване в пеналта на Литекс, Пламен Николов не успя да се намеси добре и отблизо аржентинецът преодоля Тодоров.

"Оранжевите" опитаха да отговорят веднага, но така и не успяваха да стигнат до сериозна опасност. Все пак, при първата такава - в самия край на полувремето Ивелин Попов изравни след центриране на Роберт Попов. Минута след това домакините останаха и с човек по-малко след червения картон на Ризов.

Втората част започна много добре за Литекс - още в 47-ата минута Станислав Генчев успя да изведе тима си напред след подаване на Ивелин. Край на спора сложи Бето в 58-ата минута. Така Литекс записа първите си три точки като гост този сезон в шампионата и се изкачи на второ място в таблицата преди съботните двубои.