Литекс постигна изключително важна победа над Локомотив (София) с 2:1. За домакините от Ловеч се разписаха Манлоев (42') и Сандриньо (61').

Почетното попадение за гостите от столицата бе дело на Камбуров (87'). Ловчанлии можеха да победят и по-убедително, но пропуски направиха Дока, Нифлор и Манолев. Балдовалиев пък изпусна да открие за Локо още в началото.

Така след този мач Литекс вече има 42 точки, с 1 по-малко от "железничарите", които остават на третото място.

МАЧЪТ:

Локомотив имаше страхотна възможност да открие резултата още в 11-ата минута. Ивайло Петров направи груба грешка, връщайки топката назад към вратаря Голубович. Дебнещият отзад Балдовалиев пресече паса, но останал в чиста позиция, уцели страничната греда.

Литекс откри 3 минути преди почивката. Разписа се Станислав Манолев с шут от около трийсетина мерта.

Втората част започна с отлична възможност за ловчанлии. Сандриньо бе изведен сам срещу Галев, но ударът на бразилеца прехвърли вратата.

В 58-ата минута с пропуск се отличи и Вилфред Нифлор. Французинът шутира отблизо, но ударът му бе отразен. Топката отново попадна у Нифлор, който обаче се засуети и бранителите на Локо се справиха с него. Малко преди тази ситуация, нападателят имаше претенции за дузпа след съприкосновение с Дзаферович.

В 61-ата минута резултатът стана 2:0. Сандриньо засече центриране от корнер, а вина за гола имаше и вратарят Галев, който не се беше пласирал добре и топката го прехвърли. Стражът имаше претенции за фаул срещу него, които не бяха уважени от рефера Николай Йорданов.

15 минути преди края Манолев изскочи сам срещу Галец, залъга го, но техничният му удар срещна гредата. Секунди след това Балдовалиев също бе близо до гола, но шутът му излезе в аут.

Локомотив все пак стигна до гол. Негов автор бе "обичайният заподозрян" Мартин Камбуров в 87-ата минута. За повече просто нямаше време и срещата завърши при този резултат.

ЛИТЕКС - ЛОКОМОТИВ (Сф) 2:1

1:0 Манолев (42')

2:0 Сандриньо (61')

2:1 Камбуров (87')

Стартовите състави:

ЛИТЕКС: Голубович, Барт, Петков, Кишишев, Сандриньо, Пл. Николов, Дока, Манолев, Занев, Шандор, Нифлор;

ЛОКО (Сф): Галев, Дзаферович, Марков, Златински, Савич, Пасков, Атанасов, Шпишич, Караджинов, Балдовалиев, Камбуров.